В Україні зросте середня зарплата: коли компанії почнуть платити працівникам більше

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні зросте розмір середньої зарплати вже на початку 2024 року. Про це заявила низка роботодавців. Анонсується, що середній оклад українців становитиме 21 809 грн. З урахуванням інфляції, реальний розмір виплат збільшиться на 8,5%.

В Україні зросте середня зарплата: коли компанії почнуть платити працівникам більше - today.ua

Жовтневе дослідження показало, що наступного року планують підвищити зарплати 93% опитаних компаній. Якщо цього не зробити, то через досить високий рівень інфляції без підвищення реальний розмір заробітної плати стрімко знижуватиметься. Цього ніхто не хоче допустити. 

Щодо розміру підвищення, то 46% компаній під час опитування зазначили, що підвищать оклади своїм співробітникам до 10%. Оскільки за прогнозом НБУ ціни зростуть до початку 2024 року якраз на 10,6%. Таким чином підвищення компенсує українцям інфляцію, але фактично вони ніяк не відчують зростання своїх доходів.

В Україні зросте середня зарплата: коли компанії почнуть платити працівникам більше

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Оскільки не всі компанії в Україні платять офіційно весь розмір зарплати своїм працівникам, то в деяких ситуаціях підвищення буде лише на папері. Наприклад, співробітник, який зараз оформлений на мінімалку і решту зароблених грошей отримує в конверті, у 2024 році отримає підвищення мінімалки майже на 20% двома етапами. Проте деякі роботодавці зменшать розмір зарплати у конверті й у сумі доходи працівників не збільшаться.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Сьогодні середня зарплата в Україні становить 14 577 гривень. Якщо порівняти її з аналогічним періодом 2022 року, то вийде, що цього року зростання номінально становило 15,1%. При цьому з урахуванням інфляції середня зарплата українців стала нижчою на 3,6%.

Раніше повідомлялося, які найзатребуваніші вакансії в Україні для обмежено придатних військових.