В Україні зросла кількість ФОП: які найпопулярніші бізнеси відкриваються під час війни

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні спостерігається різке зростання кількості фізичних осіб – підприємців (ФОП). Лише протягом вересня було відкрито 35 587 нових ФОП. Згідно з даними Опендатабот, найбільша кількість нових підприємств виникає у сферах торгівлі, індивідуальних послуг та громадського харчування.

В Україні зросла кількість ФОП: які найпопулярніші бізнеси відкриваються під час війни - today.ua

Вересень став місяцем, у якому було встановлено рекорд за кількістю відкритих ФОП не лише за період війни, а й за останні три роки. Попередній рекорд становив 31,477 нових підприємців у червні 2023 року.

Київська область опинилася на першому місці за кількістю відкриваються ФОП, де була зареєстрована кожна п'ята нова компанія. Дніпропетровська область та Львівська область посіли друге та третє місця відповідно, з 3210 та 2862 новими ФОП. У регіонах, які частково або повністю перебувають під окупацією, а також на територіях, де тривають воєнні дії, кількість нових підприємств залишається найменшою.

В Україні зросла кількість ФОП: які найпопулярніші бізнеси відкриваються під час війни

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

Майже половина нових ФОП (43%) відкриваються у сфері торгівлі: роздрібна торгівля (12 777 ФОП) та оптова торгівля — 2343 ФОП. Далі йде бізнес з надання індивідуальних послуг, ресторанний бізнес, комп'ютерне обслуговування. Невелика частина ФОП була також відкрита у сфері освіти, надання інформаційних послуг, транспортних послуг та торгівлі авто.

В Україні зросла кількість ФОП: які найпопулярніші бізнеси відкриваються під час війни

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відкриттю нового бізнесу в Україні сприяє поступове відновлення темпів виробництва, налагодження нових шляхів постачання продукції, зниження темпів зростання витрат на сировину та енергію, покращення інфляційних та курсових очікувань, а також постійний внутрішній попит. Незважаючи на війну, кількість малих та середніх бізнесів в Україні зростає і навіть б'є довоєнні рекорди, повідомив Опендатабот.

Раніше повідомлялося, що в одному з регіонів України середня зарплата зросла майже на чверть.