В Україні значно збільшать грошову компенсацію при ДТП та вартість страховки

Автор: Леся Ловіцька

Верховна Рада ухвалила закон про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В Україні значно збільшать грошову компенсацію при ДТП та вартість страховки.

В Україні значно збільшать грошову компенсацію при ДТП та вартість страховки - today.ua

Про це повідомив депутат ВРУ Ярослав Железняк. Він вказав, що ініціативу підтримали 294 народні обранці.

Зараз ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну здоров’ю та життю становить 320 000 грн, а за шкоду майну - 160 000 грн на одного потерпілого, але не більше 800 000 грн на одну страхову подію.

Згідно з новим законом упродовж двох років суми за шкоду здоров’ю та життю поетапно збільшаться до 1 млн грн на потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб. За шкоду майну компенсація зросте до 2 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Протягом чотирьох років після року вступу України до ЄС запропоновано поетапно збільшити ці суми за шкоду здоров’ю та життю потерпілих осіб щонайменше до 52 млн грн на одну особу та 258 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб. За шкоду майну - до щонайменше 52 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих.

"Якщо коротко - законопроєкт робить автоцивілку дієвою. Пропонується поступово підвищити розміри страхових сум (максимальних розмірів страхової виплати) до розмірів, встановлених в країнах Європейського союзу" - написав Железняк.

Закон також запроваджує швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів до введення в дію закону - до 90 днів.

Він також розширює застосування європейського протоколу, який передбачає оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції.

Запроваджується порядок розрахунку розміру страхової виплати без врахування зносу та здійснення страхових виплат у необхідному для відновлення транспортного засобу розмірі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у 2022 році НБУ змінив умови обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Збільшено суму відшкодування при ДТП, що призвело до подорожчання поліса "автоцивілки".

Нагадаємо, що українських водіїв у червні почнуть включати до Реєстру військовозобов'язаних.