Today.ua

В Україні змінився розмір допомоги з безробіття: хто та скільки може отримати

Українці, які були офіційно працевлаштовані і під час війни залишилися без роботи, можуть оформити статус безробітного і отримувати допомогу. Розмір допомоги залежить від середньої зарплати, яку до звільнення отримував працівник, а також від тривалості його страхового стажу.

Про це йдеться в оновленому законі України "Про зайнятість населення".

Допомогу з безробіття можуть оформити як жителі підконтрольної території, так і українці, які проживають на тимчасово окупованій території.

Як оформити статус безробітного

Це можна зробити або при особистому зверненні людини, яка втратила роботу, до центру зайнятості, або онлайн.

Подати заяв в електронному форматі можна:

Якщо ви подаєте заяву онлайн, то її разом із прикріпленими документами треба закріпити кваліфікованим електронним підписом.

"Подати заяву за спрощеною формою можуть громадяни (зокрема ВПО), які перебувають на тимчасово окупованих територіях України або на територіях, де ведуться або велися бойові дії, та не мають документів, необхідних для реєстрації як безробітний", - йдеться  документі.

Скільки триватиме виплата допомоги з безробіття?

Статус безробітного дається з першого дня реєстрації громадянина службою зайнятості. Відповідно, з першого ж дня йому будуть нараховувати виплати допомоги з безробіття.

Допомогу з безробіття можна буде отримувати лише за тієї умови, що людина пропрацювала не менше 7 місяців із 12-місячного періоду, який передував зверненню до служби зайнятості.

Крім того, тривалість отримання допомоги з безробіття залежить від тривалості страхового стажу, який має безробітний. Отже залежно від страхового стажу тривалість виплати допомоги з безробіття становитиме:

Водночас є виняток для осіб передпенсійного віку. У них тривалість виплати допомоги може становити до 720 днів.

Розмір допомоги з безробіття залежить від зарплати, яку отримував працівник та від його страхового стажу

Перш за все, слід знати, що у період дії воєнного стану розмір допомоги з безробіття має нижню і верхню межу. Він не може бути нижчим за 1500 гривень і не може бути вищим за мінімальну зарплату, що була встановлена на 1 січня календарного року, в якому відбуваються виплати. А оскільки цьогоріч із 1 січня мінімалка становила 7100 гривень, то й максимальний розмір допомоги з безробіття не має перевищувати 7100 гривень на місяць.

Отже безробітним залежно від стажу будуть виплачувати такі суми у відсотках до їхньої середньої зарплати:

Знову ж таки зауважимо, що якщо при розрахунках виходить більша сума виплати, то її знижуть до 7100 гривень.

При цьому упродовж усього терміну виплати допомоги, її розмір також зміниться. Він становитиме:  

Нагадаємо, українцям розповіли, яких спеціалістів зараз гостро потребує вітчизняний ринок праці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ