В Україні змінили розподіл електроенергії: найбільший вплив відчують жителі Києва

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 24 червня вирішено змінити розподіл електроенергії. Стало відомо, що найбільш відчутно це буде для жителів столиці. Киянам пообіцяли менш суворі графіки обмежень.

В Україні змінили розподіл електроенергії: найбільший вплив відчують жителі Києва - today.ua

Енергетичний експерт Геннадій Рябцев повідомив, що раніше на Київщині було встановлено найжорсткіші графіки відключень серед усіх українських областей. Це пов'язано із наявністю у столиці великої кількості об'єктів критичної інфраструктури. Тепер побутові споживачі у серці України мають отримувати світло співставно з рештою регіонів.

"У Києві виділялася квота, ліміт, але оскільки захищених споживачів було багато, то звичайним побутовим споживачам залишалося менше електричної енергії", - зазначив аналітик.

За словами Рябцева, ліміти споживання раніше перерозподілялися виключно за кількістю споживачів у регіоні.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Відповідно до нової постанови уряду, тепер при розподілі враховують різні категорії громадян. Вказано, що кияни мають менше відчувати на собі негативний вплив, пов'язаний із наявністю у столиці захищених  споживачів.

Йдеться про різні організації та установи, що мають важливе значення для функціонування держави, органи виконавчої влади та критично важливі об'єкти. Саме їм залишалося більше електрики.

Зараз вирішено виокремити захищених споживачів, на яких окремо виділяють електрику, а також окремо на всіх інших.

"Тому це дозволяє рівномірніше розподіляти електричну енергію за споживачами й уникати ситуації, коли, наприклад, кияни ставали заручниками наявності в Києві великої кількості урядових установ", - наголосив Геннадій Рябцев.

В Україні змінили розподіл електроенергії: найбільший вплив відчують жителі Києва

Також повідомляється, що система перерозподілу лімітів електроенергії для споживачів відпрацьовувалася в Україні впродовж кількох останніх тижнів. Оператори системи передачі та розподілу вже запровадили зміни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Гендиректор YASNO Сергій Коваленко попередив, що дефіцит електроенергії буде критичним у нашій країні впродовж найближчих двох місяців. У вітчизняній енергосистемі через російські обстріли критично не вистачає внутрішньої генерації.

Раніше у ДТЕК попередили українців про те, що тривалість відключень електроенергії може перевищити 20 годин над добу.