В Україні розглядають можливість зниження призовного віку з 27 до 25 років, але відповідний закон ще не підписаний президентом Володимиром Зеленським. Демографи підтримали ініціативу, яка стала вимушеним заходом в умовах повномасштабної війни.
Заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Олександр Гладуна визнав, що втрата молодих людей на фронті – це величезний біль для будь-якої країни. Водночас зараз постало питання виживання держави, тому треба довіритися досвідченим військовослужбовцям. Вони краще знають, як врятувати нашу націю від геноциду, влаштованого російськими окупантами.
За словами експерта, якщо країну захоплять рашисти, вже нікого не цікавитимуть наші демографічні проблеми.
"Я не знаю, скільки 25- та 45-річних має бути на кожен кілометр фронту, але я точно знаю: якщо країни не буде, демографія вже не нікого цікавитиме. Жити під окупацією захочуть далеко не всі, половина просто поїде", – зазначив Гладун.
Популярні зараз
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Нагадаємо, що в Україні гостро постає проблема демографічної кризи. Спостерігається зниження народжуваності та зберігається тенденція до погіршення ситуації. На даний момент середній вік наших захисників – 40 років.
Колишній міністр оборони Великобританії Бен Уоллес заявив, що в Україні потрібно закликати більше молодих, а не зрілих чоловіків, які легше навчаються та активніші на фронті. Представник ВСУ Іван Тимочко відповів, що наша влада сама визначить вік мобілізованих, і нам потрібні від партнерів техніка та зброя, щоб захищатися.
Зазначено, що резерви добровольців та контрактників вичерпуються, а закон не дозволяє закликати до ЗСУ чоловіків молодших 27 років і без військового досвіду.
Раніше повідомлялося, що Верховна Рада планує підвищити граничний термін служби в армії, щоб у ЗСУ могли залишатися чоловіки віком від 60 років.