В Україні запрацює європейський роумінг: що зміниться для абонентів

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні запрацює безкоштовний роумінг з Європейським Союзом. Українці, які перебувають за кордоном, нарешті зможуть користуватися зв’язком та інтернетом за тарифами, які актуальні в Україні. Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.

В Україні запрацює європейський роумінг: що зміниться для абонентів  - today.ua

У документі йдеться про створення спільної роумінгової зони України та ЄС, що сприятиме вільному руху громадян України та ЄС на цій території без підключення додаткових тарифів.

"Українці користуватимуться домашніми тарифами мобільного зв’язку на території держав-членів ЄС, їм не доведеться платити додаткові кошти за роумінг. Громадяни ЄС матимуть такі ж права під час відвідування України",— сказано у тексті законопроєкту.

В Україні запрацює європейський роумінг: що зміниться для абонентів

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

Через місяць ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою: у Міноборони розповіли про наслідки

Так, наразі українці теж можуть користуватися безкоштовним роумінгом у країнах Європи, але це тимчасове рішення, яке пов'язане з війною. Після початку війни 24 лютого 2022 року мобільні оператори зробили так, щоб український зв'язок працював за кордоном, достатньо лише вчасно поповнювати свій рахунок. У 2023 році цю можливість продовжили. Наразі йдеться про те, щоб на постійній основі ввести можливість користуватися послугами зв'язку та інтернету, сплачуючи лише свій базовий тариф послуг. Саме тому був запропонований окремий законопроєкт.

Якщо депутати Верховної Ради його підтримають, то і європейці, які приїжджатимуть в Україну, зможуть безперешкодно користуватися послугами своїх мобільних операторів без додаткової плати, як відбувається по всій Європі. 

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ознайомитися із текстом документу можна за посиланням.

Раніше повідомлялося, що Київстар запустив три нові тарифи з більшою кількістю мобільного інтернету.