Міністерство охорони здоров'я зафіксувало спалах захворюваності на кашлюк в Україні. За перші два місяці року було виявлено 515 випадків.
У січні та лютому 2023 року в Україні було виявлено лише 27 випадків захворюваності на кашлюк. За цей же період поточного року зафіксовано вже 515 випадків, причому у 96% - серед дітей.
Таким чином, порівняно з минулим роком показник збільшився у 19 разів.
У Міністерстві охорони здоров'я нагадали, що кашлюк передається повітряно-краплинним шляхом і є дуже заразною хворобою. Він особливо небезпечний для новонароджених, у яких можуть початися ускладнення дихання до його повної зупинки.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Для дітей старшого віку та дорослих хвороба ризику для життя майже не несе, але може протікати дуже важко та суттєво послабити організм. Кашлюк починається як звичайна застуда, але через кілька днів може призвести до сильних нападів кашлю і навіть лихоманки.
Процес одужання може розтягнутися терміном від чотирьох тижнів до пів року. Тому медики радять батькам не нехтувати вакцинацією дітей.
В Україні всім дітям роблять щеплення від кашлюку у віці 2, 4, 6 та 18 місяців. Якщо ідеально дотриматися тимчасових інтервалів, організм вашої дитини отримає максимальний захист.
Вагітним жінкам також слід пройти вакцинацію – укол ставлять на 16-му та 32-му тижні вагітності. Медики зазначають, що це слід зробити незалежно від того, чи вакцинувалася жінка в дитинстві, чи ні.
Нагадаємо, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що COVID-19 залишається смертельно небезпечним. З жовтня минулого року в Україні зафіксовано понад 800 летальних випадків.