В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Автор: Леся Ловіцька

В Україні магазини, банки та інші юридичні особи не мають права приймати деякі гривневі купюри. Йдеться про будь-які банкноти, забруднені більш ніж на 45% площі, зокрема хімічними речовинами. Про це повідомили у Нацбанку.

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк  - today.ua

У роз'ясненні НБУ вказано, що приймати не мають права:

  • купюри, пошкоджені водою, вогнем, хімікатами або рідинами, площа яких під час приймання та оброблення може стати меншою за 55% від початкової;
  • якщо пошкодження банкнот призвело до їх спікання або склеювання, то власнику не рекомендується самостійно порушувати цілісність цієї готівки;
  • купюри, забруднені радіоактивними та хімічними речовинами, токсичними органічними субстанціями, що негативно впливають на здоров'я людини.

У територіальних підрозділів Нацбанку здійснюють обмін справжніх купюр тільки за наявності документа про проведення  дезактивації або/та дезінфекції банкнот, наданого особою або установою, яка виконує функції щодо їх проведення згідно до українського законодавства.

Юридичні та фізичні особи для обміну вказаних банкнот зобов'язані звертатися безпосередньо до відповідних територіальних підрозділів НБУ.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

НБУ знизив офіційний курс гривні до нового мінімуму

Нацбанку за підсумками торгів на міжбанку встановив офіційний курс долара на 22 травня на рівні 39,8052 гривні порівняно із 39,6650 гривні на 21 травня. Таким чином, регулятор опустив офіційний курс до нового мінімуму.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Долар на готівковому ринку подорожчав на 7 копійок – до 40,10 гривні. З початку 2024 року офіційний курс гривні знизився на 4,8% (на 1,80 грн), а з моменту переходу НБУ з жовтня 2023 року до гнучкого режиму – на 8,9% (на 3,24 грн).

Раніше Нацбанк повідомив, що буде із зарплатами, цінами та тарифами в Україні найближчим часом.