Today.ua

В Україні з'явився чат тільки для чоловіків: послуги надаватимуть навіть уночі

В Україні з'явився чат для чоловіків. Скористатись ним можуть лише представники сильної статі. Причому послуги чоловікам у цьому чаті надаються цілодобово.

Детальніше про нову медіа-платформу із чітко вираженою гендерною орієнтацією розповіли в інформації UNFPA - Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Отже, чат доступний у месенджерах Viber і Telegram. Скористатись його послугами може будь-хто з чоловіків та в будь-який час доби. Там він зможе отримати кваліфіковану психологічну допомогу, причому безплатну.  

У повідомленні йдеться, що будь-який чоловік може зв'язатися з оператором чату у будь-яку пору доби. Щоправда, час спілкування із психологом обмежений. Він становить не більше 90 хвилин один раз на добу. Втім, засновники цього сервісу сподіваються, що півторагодинного спілкування із кваліфікованим психологом буде досить, аби спрямувати похмурі думки чоловіка в інше, більш оптимістичне русло.

"Чат безкоштовний, анонімний і цілодобовий, у ньому чоловіки зможуть отримати підтримку від професійних психологів у текстовому форматі", - наголосили в організації.

Чоловікові, що завітав на чат, дадуть кваліфіковану пораду із різних сфер життя: починаючи від особистих стосунків, та закінчуючи переживаннями через війну і регуляцією викидів гніву. Тобто, психолог постарається вивести чоловіка зі стресового стану, в якому той опинився, та знайти разом із ним конструктивний вихід із ситуації.

За словами програмної менеджерки UNFPA Альони Зубченко, в українському суспільстві чомусь побутує думка, що чоловік не має права на слабкості, він мусить бути завжди сильним і самостійно вирішувати всі свої проблеми. Проте, як показує практика, такі нав'язані суспільством хибні стереотипи нерідко заводять чоловіка з його проблемами у глухий кут, з якого він бачить лише фатальний вихід.

"Майже кожен третій чоловік в Україні перебуває у стані значного дистресу, за якого людина не спроможна адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків", - каже Альона Зубченко.

Саме в таких ситуація чоловікам може допомогти чат, що створений спеціально для них. Жінкам туди – зась. Це не означає, що у жінок менше проблем. Однак слабка стать вже давно опанувала телефони довіри та інші служби психологічної підтримки. Зрештою, жінки простіше знаходять жилетку, в яку можна поплакатись.

Чат створено за підтримки британського уряду у співпраці з ГО "Інноваційні соціальні рішення", йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в українську уряді вважають, що чоловікам, які стали інвалідами через війну, потрібно дати роботу, а не мізерні соціальні виплати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ