Today.ua

В Україні з'являться аналоги ПВК: Міноборони підтримало законопроєкт

Міністерство оборони підтримало законопроєкт, що регулює створення в Україні Міжнародних оборонних компаній. Проте військове відомство наголосило на деяких невідповідностях документа Конституції України та нормам міжнародного права.

Не ПВК, а МОК

Оскільки поняття приватної військової компанії було дискредитовано ПВК "Вагнер", в Україні вирішили використати термін Міжнародна оборонна компанія (МОК). Суть від цього не змінюється. Йдеться про воєнізовані формування, які можуть надавати послуги всередині країни та за її кордоном з:

Навіщо потрібний закон про МОК

Необхідність законопроєкту зумовлена, зокрема, необхідністю працевлаштування великої кількості українців, які повернуться з фронту після завершення війни з Росією.

Регулювання та управління у сфері діяльності Міжнародних оборонних компаній здійснюватиме Державна служба України у справах МОК. Її створення прописано у документі.

Дані компанії реєструватимуться та сплачуватимуть податки в Україні, що є очевидною користю для державного бюджету. До того ж законопроєкт зазначає, що створювати та реєструвати МОК буде дозволено лише громадянам України.

Наймати ж у них автори документа пропонують дозволити у тому числі іноземців і навіть осіб без громадянства.

Зауваження Міністерства оборони до законопроєкту

Загалом Міноборони підтримало законопроєкт, проте наголосило на необхідності створення контактної групи для його подальшого опрацювання.

Військове відомство знайшло низку невідповідностей положень проєкту закону Конституції України, а також міжнародному праву, зокрема Додатковим протоколам до Женевських конвенцій та рекомендацій Документа Монтре.

Нагадаємо, ще на початку травня ми повідомляли, що народний депутат України Сергій Гривко вніс до парламенту законопроєкт, який передбачає легалізацію приватних військових компаній в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ