В Україні незабаром з'явиться новий податок, який давно діє в інших країнах Європи. Про це повідомили у Кабміні.
Йдеться про податок на розміщення та захоронення відходів на полігонах. В уряді активно займаються розробкою відповідного законопроекту. Впровадження нового податку "на сміття" планують запроваджувати за європейським аналогом.
Очікується, що він мотивуватиме бізнес сортувати відходи замість їхнього захоронення. Заступник міністра довкілля Вікторія Киреєва заявила, що захоронення сміття має виявитися невигідним, а його переробка – приносити інвестиції та заробіток.
Також потрібно впроваджувати сортування, роздільне збирання відходів, для чого передбачено кілька інструментів. Першим стане екологічний податок на захоронення відходів.
Популярні зараз
Борис Джонсон знявся у жартівливому відео з працівниками Укрзалізниці
Українське МЗС жорстко відреагувало на слова Сікорського про передачу Криму під мандат ООН
Стало відомо, які танки Німеччина передала Україні у новому пакеті військової допомоги
Євросоюз закликав виконати ордер на арешт Путіна, виданий у Гаазі
Міністерство захисту навколишнього середовища працює над цим спільно з Міністерством фінансів та податкової. Незабаром проект обговорюватимуть публічно.
9 липня в Україні набув чинності закон "Про управління відходами", який відкрив можливість вести "податок сміття". Щоб він таки з'явився, треба змінити законодавство, зокрема внести поправки до Податкового кодексу. У Кабміні займаються їхньою розробкою. Ті, хто захоче економити та сплачувати менше, мають сортувати відходи.
Держава дає бізнесу перший інструмент запровадження сортування. Приймати несортовані відходи буде невигідно як перевізникам, так і тим, що збирає сміття на полігонах.
"Просто у кілька разів відрізнятиметься сума", - пояснила Киреєва .
Надходження від нового податку спрямовуватимуться не лише до загальнодержавного фонду державного бюджету, а й на місця. Автори ініціативи сподіваються, що це допоможе громадам облаштовувати місця для збору відсортованих відходів.
Нагадаємо, що податки за поховання побутового сміття на полігонах діють у 23 країнах Євросоюзу, а також у Великій Британії та Швейцарії. Ставки значно відрізняються - в межах від 5 до 100 євро за тонну.
Раніше повідомлялося, що для українських ФОП можуть змінити оподаткування відповідно до польського прикладу.