Наступного тижня в Україні можуть відновити відключення електроенергії. Найбільша ймовірність застосування графіків відключень – у пікові години споживання. Щоби цього уникнути, українців закликають економно використовувати електрику.
Про це заявила в ефірі телемарафону заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.
Ракетні атаки РФ на українську енергосистему даються взнаки. За 8 масованих атак, які відбулися з початку року, Росія знищила 9 ГВт української електрогенерації. Цієї потужності вистачило б на пікове споживання таких країн як, наприклад, Фінляндія або Нідерланди, або разом узяті Словаччина та всі три прибалтійські країни. Тобто, це колосальна втрата генерації, яку не відновиш не те що за кілька місяців, а навіть і за кілька років.
Та попри те, зараз енергетики проводять масштабну ремонтну кампанію, намагаючись до початку холодів "поставити на ноги" якомога більше пошкоджених об'єктів енергосистеми. Крім того, виведені з планового ремонту атомні енергоблоки що суттєво додало до обсягу генерації. Та все ж, енергосистема залишається дуже чутливої до будь-яких додаткових навантажень, каже Світлана Гринчук.
За словами чиновниці Міненерго, з вихідних в Україні прогнозують суттєве підвищення температури та повернення спеки. Через це навантаження на енергосистему суттєво зросте, і через це, ймовірно, енергетикам доведеться знову повернутись до графіків відключення електроенергії.
Через це у Міненерго закликають українців, незважаючи на повернення спеки, ощадливо ставитись до енергоресурсів. Особливо слід ретельно стежити за енергоспоживанням у години пікових навантажень: з 7-ї до 11-ї години та з 17-ї до 22-ї.
З аналогічним попередження виступили і в компанії Укрнерго
"Наступного тижня, за прогнозами, нас очікує п’ять днів спеки. Температура повітря може підвищитися до +28-30°С по всій території України. Зі зростанням стовпчика термометра – Диспетчерський центр Укренерго прогнозує можливе зростання споживання на 10-12%", - попереджає пресслужба компанії.
Щоби покрити додатковий обсяг споживання, потрібно було б задіяти ще декілька електростанцій, попереджають у Міненерго. Але, на жаль, цих додаткових обсягів потужності в України немає – вітчизняна енергосистема працює на межі.
"У разі значного зростання споживання, Диспетчерський центр Укренерго вживатиме всіх необхідних заходів для балансування енергосистеми і компенсації дефіциту. Зокрема, залучатиме аварійну допомогу з європейських країн. За потреби – застосовуватиме заходи обмеження споживання", - попереджають енергетики.
Нагадаємо, тарифи на електроенергію в Україні можуть бути значно нижчими, ніж зараз.