В Україні з 1 квітня проведуть індексацію пенсій: кому збільшать виплати на 500 грн

Автор: Леся Ловіцька

В Україні у квітні заплановано індексацію пенсій. Вона стане другою у 2024 році. Підвищення передбачено для громадян, які на заслуженому відпочинку продовжують працювати та сплачувати податки. Стало відомо, кому з них збільшать виплати на 500 грн.

В Україні з 1 квітня проведуть індексацію пенсій: кому збільшать виплати на 500 грн - today.ua

Близько 2,7 мільйона пенсіонерів з загальної кількості 10,5 мільйона продовжують працювати. Йдеться про людей, які офіційно працевлаштовані та які збільшують свій страховий стаж. Вони мають право на перерахунок пенсій – він проводиться не частіше одного разу на два роки.

Як повідомив "Обозреватель", пенсіонерам, які щомісяця отримують від держави 5000 грн та виконали умову за стажем у 30 років, додадуть 333 грн. Тим, кому зараз виплачують близько 6000 грн, доплатять 400 грн. А надбавка для українців, яким нараховують 7000 грн, становитиме 562 грн.

Пенсіонери, які накопичили достатній стаж, і вік яких досяг 65 років, не можуть отримувати менш як 40% від мінімальної зарплати. Відомо, що з 1 квітня її розмір зросте з 7100 до 8000 грн. Обов'язковою умовою залишається наявність 30 років страхового стажу для жінок та 35 років – для чоловіків. Таким чином, пенсія таких громадян складатиме не менше 3200 грн.

Популярні зараз

Агресор найближчими днями піде на штурм двох міст: кому треба якнайшвидше покинути свої домівки

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Україні з 1 квітня проведуть індексацію пенсій: кому збільшать виплати на 500 грн

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо про масштабну індексацію пенсій з 1 березня. Вона торкнулася 9,5 мільйонів українців. Мінімальна доплата після підвищення склала 100 грн, а максимальна – 1500 грн. Найменше доплатили пенсіонерам на "мінімалці", а більше – тим, хто отримував високі виплати.

Раніше повідомлялося, чиї пенсії у березні вирішили не підвищувати.