В Україні взимку можуть ввести графіки на подачу газу: експерт розповів, до чого готуватися

Автор: Лобанова Єлизавета

Наступного опалювального сезону українцям потрібно бути готовими не лише до відключень електроенергії, але й газу. Енергетичний експерт Юрій Корольчук заявив, що запасів палива після повного відключення транзиту газу з боку РФ може не вистачити на всю зиму.

В Україні взимку можуть ввести графіки на подачу газу: експерт розповів, до чого готуватися - today.ua

У такому разі точно будуть запроваджені графіки, причому навіть на подачу газу населенню, зазначив експерт.

"І тоді будуть такі ж графіки, що 10 годин буде газ, 10 годин не буде газу, і це стосуватиметься так само і теплокомуненерго... Тобто там, де люди живуть у сільській місцевості у приватних будинках – це буде суттєво завдавати шкоди . Буде складніше та дорожче", – пояснив Корольчук.

Плани уряду щодо заповнення підземних сховищ – 14,5 млрд. куб. м - враховують сценарій помірної зими, тому у разі тривалих морозів палива може не вистачити до кінця холодів.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

"В уряді хочуть брати газ у Європі. Не думаю, що даватимуть. Якби запасів було 18 млрд кубометрів – гарантовано пройшли б зиму", – заявив експерт.

В Україні взимку можуть ввести графіки на подачу газу: експерт розповів, до чого готуватися

Корольчук вважає, що торговельні мережі в Україні так само, як і минулого року, завищуватимуть ціни на необхідні взимку товари (генератори, ліхтарі, павербанки), тому готуватися до зими потрібно вже зараз. 

Енергетики на сьогоднішній день докладають усіх зусиль для відновлення енергосистеми до початку опалювального сезону, проте з високою ймовірністю відключень електроенергії уникнути не вдасться, адже росіяни знову і знову атакують українську інфраструктуру, й ще невідомо, якою буде ситуація восени.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У свою чергу голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков зазначив, що запасів палива в Україні має бути достатньо, щоб пройти наступний опалювальний сезон.

Раніше повідомлялося, що в Україні вперше з вересня 2022 року зросла ціна на газ.