Україна незабаром матиме керовані авіабомби (КАБ) власного виробництва. Вже за кілька тижнів почнеться їхнє випробування. А згодом ними почнуть оснащувати українські літаки. Це може значно поліпшити ситуацію для ЗСУ на фронті.
Про створення та випробування власних КАБ розповів начальник авіації командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов.
За словами військового, бомби вже фактично готові до запуску у виробництво. Залишилось тільки внести деякі поправки в їхню конструкцію, які збільшать їм дальність дії. КАБи створені на базі звичайних некерованих бомб. Але вони будуть значно ефективніші за своїх попередниць.
"У нас зараз йдуть також роботи з переобладнання і створення своїх коригованих авіабомб, на базі звичайних вільнопадаючих. Там є конструктивні деякі нюанси, треба підібрати крило, GPS-модуль, а також модуль управління. Через декілька тижнів ми маємо розпочати перші випробування перших партій таких бомб, вже українських", - розповів Голубцов.
Популярні зараз
У 2025 році з'явиться абсолютно новий позашляховик Jeep Cherokee
ЗСУ отримали легкі безпілотні гелікоптери Golden Eagle
Критично важливі підприємства мають підтвердити статус до 28 лютого, - Мінекономіки
“Тисячу Зеленського“ через Укрпошту отримають 2 млн українців
Повітряні сили ЗСУ і зараз використовують КАБи. Але досі це були бомби західного виробництва - GBU-39, GBU-62 різних калібрів. А тепер український ОПК матиме змогу виготовляти таке власне озброєння.
Чим відрізняються КАБи від звичайних авіабомб та керованих ракет?
КАБи поєднали в собі кращі якості (якщо взагалі таке словосполучення доречно застосовувати до засобів масового ураження, - авт.) звичайних некерованих авіабомб та ракет.
На відміну від звичайної авіабомби, КАБ можна керувати, коригувати її курс і наводити на ціль. Отже, завдяки системі керування та наведення ці бомби значно точніше влучають у ціль. Крім того, у них вища дальність дії. Завдяки невеликому вмонтованому ракетному двигуну вони можуть долати велику відстань від місця їхнього запуску. Це робить їх подібними до ракет.
Але на відміну від ракет, у них значно більша "робоча частина". Якщо у ракет коефіцієнт наповнення (відношення маси вибухової речовини до повної маси боєприпасу) становить від 0,2 до 0,5, то у КАБа він дорівнює 0,7-0,9. Такий високий коефіцієнт пов'язаний із тим, що у керованих бомб значно менший двигун і менше паливний бак, а у ракет значну частину "тіла" займає двигун і паливо. Та якщо КАБ скинути з великої висоти, то дальність його лету майже не поступатиметься радіусу дії ракети. Водночас ефективність використання КАБ буде значно вищою завдяки тому, що такий боєприпас несе значно більше вибухівки, ніж ракета.
Нагадаємо, США та деякі інші союзники дозволили ЗСУ завдавати удари їхньою зброєю по території РФ.