В Україні виставили на продаж кредити клієнтів у десяти банках: що буде далі

Автор: Марченко Любов

В Україні виставили на продаж кредити клієнтів банків. Йдеться про непогашені позики, які українці мають у 10 банках-банкрутах. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж активи цих банків, включаючи і кредити їхніх клієнтів.

В Україні виставили на продаж кредити клієнтів у десяти банках: що буде далі - today.ua

Про це йдеться у повідомленні  прес-служби ФГВФО.

"Протягом поточного тижня (13-17 листопада 2023 року) запланований продаж активів 10 банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів. Початкова ціна реалізації усіх лотів становить 11 993,9 млн грн", - йдеться в опублікованій  інформації.

Тобто, початкова ціна активів, виставлених на продаж, становить майже 12 мільярдів гривень. Левову частку від цієї суми становлять саме кредити, видані цими банками своїм клієнтам. Сума несплачених кредитів, які продаються, становить 11 401,3 млн гривень, тобто понад 11 мільярдів.     

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Крім того, виставлені також інші активи на такі суми:

  • 504,3 млн грн - об’єкти нерухомого майна, земельні ділянки та інші основні засоби;
  • 51,8 млн грн - дебіторська заборгованість перед банками;
  • 0,4 млн грн – цінні папери.

В Україні виставили на продаж кредити клієнтів у десяти банках: що буде далі

ФГВФО також повідомляє, що в жовтні ним було успішно продано активи банків, які підлягають ліквідації, на суму майже 53,4 млн грн.

Як відомо, ФГВФО зараз під час війни повертає вкладникам збанкрутілих банків усі їхні заощадження, що зберігались у цих банках, включаючи і приріст цих заощаджень за процентними ставками.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, покупці, які придбають непогашені кредити позичальників цих банків, матимуть право вимагати з позичальників повернення цих кредитів. Ймовірно, це можуть бути колекторські фірми, відомі своїми "креативними" методами витребування боргів.

Нагадаємо, у зв'язку зі зниженням облікової ставки НБУ в Україні знижено ставки за іпотечними кредитами. Банки знизили ставки за цим видом кредитування відразу на 3%.

Головне