Today.ua

В Україні зросли ціни на генератори та повербанки перед складною зимою

Наступний опалювальний період може стати для українців складнішим, ніж попередній. Вже зараз громадян закликають готуватися до зими та запастися повербанками та генераторами, якщо вони цього не зробили минулого року.

Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький попередив українців про необхідність бути готовими до різних можливих сценаріїв цієї зими, не продавати EcoFlow та подбати про заходи щодо енергоефективності та енергозбереження своїх будинків.

На основі статистики OLX розглянемо, як змінився попит та пропозиція на генератори після заяв керівництва "Укренерго".

Як змінилися ціни на генератори в Україні

Більшість моделей цього літа залишилися за торішніми цінами. Однак деякі найбільш затребувані пристрої з потужністю до 3 кВт, від 5 до 10 кВт та від 20 до 50 кВт зросли в ціні в середньому на 500-1000 гривень. Щодо генераторів інших потужностей, то деякі з них навіть подешевшали на 150-200 гривень.

Попит на генератори влітку впав. Навіть незважаючи на невтішні прогнози на зиму, українці не поспішають купувати генератори. Статистика показує, що середня різниця у відгуках від користувачів на оголошення про продаж генераторів на OLX між 1 липня та 1 серпня 2023 року складає 10 разів.

Як змінилися ціни на повербанки в Україні

Ситуація з повербанками схожа. Ціни плюс-мінус залишилися стабільними, але попит на пристрої знизився більш ніж удесятеро у порівнянні з минулою зимою.

Однак серед пристроїв автономного енергоживлення медіанна вартість автономних станцій дещо зросла протягом останнього місяця. Найбільше збільшення цін відбулося на повербанки з потужністю від 1000 до 2000 Вт. На пристрої із меншою потужністю вартість зросла приблизно на 500 гривень.

Поки до зими ще далеко, а за вікном 35-градусна спека, українці почали активніше використовувати кондиціонери та вентилятори. Це автоматично означає, що електростанціям потрібно збільшувати потужність виробництва, що не дуже добре для нашої енергосистеми, яку продовжують відновлювати після руйнувань.

Енергетики просять у пікові години – з 16:00 до 23:00 – по можливості замінити кондиціонер економічним вентилятором та не охолоджувати приміщення нижче +23 градусів.

Раніше повідомлялося, за якої умови тарифи на електроенергію в Україні знову підвищать.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ