В Україні вирішили перейменувати копійки: Нацбанк оприлюднив нову назву

Автор: Леся Ловіцька

Копійки в Україні вирішили перейменувати. Це пов'язано із необхідністю відновлення історичної справедливості, сприянням дерусифікації та відродженням національних традицій у грошовому обігу. Відповідну заяву зробив Нацбанк.

В Україні вирішили перейменувати копійки: Нацбанк оприлюднив нову назву  - today.ua

У пресслужбі НБУ повідомили про ініціативу змінити назву розмінних монет з "копійка" на "шаг".

Голова Нацбанку Андрій Пишний зазначив, шо проведено дослідження грошового обігу України. Зрослено беззаперечний висновок, що назва "копійка" для розмінної монети фактично є символом московської окупації.

"Український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами. Саме час відновити справедливість і для грошової системи, очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським. Ми маємо своє, питомо українське, слово для визначення дрібних монет – це слово шаг", - наголосив топменеджер.

Популярні зараз

З 1 жовтня в Україні збільшаться ціни на бензин та дизельне паливо

Кейт Міддлтон провела першу офіційну зустріч після завершення хіміотерапії

У Верховній Раді повідомили, коли Міноборони заборонить мобілізацію чоловіків до 25 років

Зарплата у Польщі: названо воєводства з найнижчими окладами по країні

Вказано, що слово "шаг" поверне українським монетам ідентичність. Воно має давнє українське походження й же використовувалося у лічбі у 16-17 століттях. Йдеться про унікальне найменування монети про яке не знають інші лінгвокультури.

Воно часто згадується у творчості Лесі Українки, Тараса Шевченка й інших митців - широко вживається в класичній українській літературі. У часи Української революції 1917–1921 років в обіг ввели "шаги" та закріпили назву на законодавчому рівні. Тому вiдродження такої практики обґрунтоване не лише мовною, а й iсторичною традицiєю України.

У Нацбанку наголосили, що "копійка" має імперське, московське походження. Й зараз, в умовах повномасштабної війни заміна назви є важливим кроком. Тому що зараз копійки залишилися в обігу лише у держав, ворожих до України. Зміна назви монет сприятиме деколонізації та дерусифікації.

В Україні вирішили перейменувати копійки: Нацбанк оприлюднив нову назву

Зазначено, що деколонізація, дерусифікація та декомунізація України почалися з розпадом Радянського союзу. Пік цих процесів припав на початок війни РФ проти України у 2014 році й триває. Безкомпромісне очищення від столітніх нашарувань русифікації - обов’язок кожної державної інституції.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Запропоновано наступні зміни: співвідношення між "копійкою" та "шагом" становитиме 1:1. Національний банк визначить порядок та строки вилучення з обігу "копійок", а також розроблятиме дизайн та визначатиме порядок введення "шагів".

Раніше повідомлялося, як обійти ліміт, встановлений Нацбанком на перекази з карток українців.