В Україні виник гострий дефіцит робітників: чоловічі посади масово займають жінки

Автор: Леся Ловіцька

В Україні через мобілізацію та міграцію виник гострий дефіцит робітників. Не вистачає чоловіків, і їхні посади масово займають жінки. Компаніям особливо важко найти заміну кваліфікованим співробітникам.

В Україні виник гострий дефіцит робітників: чоловічі посади масово займають жінки  - today.ua

В нашій державі проводиться масова мобілізація військовозобов'язаних чоловіків, тому сформувалася нестача фахівців. Їхні робочі місця у різних галузях пропонують жінкам – там, де це можливо. Вони стають охоронницями, водійками та навіть робітницями на будівництві, хоча раніше ці вакансії їм не пропонували.

Генеральний директор української філії шведського виробника вантажівок Scania Хакан Жіде зазначив, що для українських компаній головна проблема – втримати персонал.

За даними Мінекономіки, яке минулого року провело дослідження, не вистачає 4,5 мільйона осіб, щоб не тільки зберегти, а й оновити вітчизняну економіку протягом десяти майбутніх років.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Організації намагаються адаптуватися до нових реалій та набирати персонал. Жінки перекваліфіковуються й виконують фізичну роботу, яка раніше передбачалася для сильних чоловічих рук. Роботодавці вимушені підвищувати заробітні плати, щоб зацікавити працівниць. І аналітики зазначають, що жінки, які не бояться змін – майбутню нашої країни.

В Україні виник гострий дефіцит робітників: чоловічі посади масово займають жінки

Менеджерка з кадрів Анастасія Лісник зазначила, що теоретично компанії, які стратегічно важливі, можуть бронювати робітників чоловічої статі – аж до 50% від загальної кількості. Проте на практиці людей, яким хочуть надати відстрочку, все одно мобілізують. Це впливає на процес найму – призов відбувається досить хаотично.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні мобілізують чоловіків 25-60 років. Вони зобов'язані до 16 липня оновити свої військово-облікові дані, а інакше будуть притягнуті до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності.

Раніше повідомлялося про високі зарплати, які пропонують українцям в аграрній галузі.