В Україні на тлі посилення мобілізації сформувався значний дефіцит робочої сили. Компанії та підприємства вимушено підвищують зарплати персоналу, але і це не розв'язує проблеми.
Відтік кадрів призвів до зниження продуктивності заводів, шахт, будівельних майданчиків, та закладів громадського харчування. Однією з головних проблем підприємств стала нестача працівників, пошук яких ускладнено.
За даними видання Вloomberg, набуття чинності закону про посилення мобілізації з 18 травня, спрямоване на поповнення армії. До ЗСУ мають приєднатися сотні тисяч військовослужбовців. Але дефіцит працездатних чоловіків та жінок стає гострою проблемою для малих та великих підприємств, які є основою економіки воєнного часу.
Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук наголосив, що Україна бере участь у війні на виснаження. Економіка поступово ослаблюється, і чим довше будуть тривати бойові дії, тим це буде відчутніше. Вона вже втратила чверть своєї продукції з початку вторгнення.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
За словами Ніколайчука, крім приблизно 6 мільйонів українців, які втекли від війни, нестача робочих рук посилюється чоловіками, які зайняті в тіньовій економіці незареєстрованих працівників, а також ухиляються від призову. РФ має перевагу, тому що її ресурси величезні.
Заробітна плата зросла
Роботодавці підвищують оклади, щоб утримати співробітників. Інфляція знизилася майже до 3% у порівнянні з 27% на піку після вторгнення. Нацбанк повідомив, що зарплата, скоригована з урахуванням зростання цін, у 2025 році перевищить довоєнний рівень.
Старший економіст київського Центру економічних стратегій Володимир Ланда наголосив, що Кабмін має стежити за потребами бізнесу – попри необхідність збільшувати армію. Причина у тому, що в України недостатньо коштів для істотного розширення своїх військ.
Керівник проєктів столичної рекрутингової агенції Resorcer Юлія Кузенкова зазначила, що компанії все частіше наймають жінок на посади, які раніше традиційно займали чоловіки.
Нагадаємо про те, що у київському метрополітені вже не вистачає машиністів. Саме тому у підземці з 1 червня змінили графік руху поїздів. Серед причин – мобілізація чоловіків до ЗСУ, а також міграція населення через війну.