Today.ua

В Україні виник гострий дефіцит кадрів: хто без проблем може знайти роботу

В Україні сформувалася складна ситуація на ринку праці. Виник гострий дефіцит кадрів практично у кожній галузі. Причому він поєднується з високим рівнем безробіття. Стало відомо, які фахівці зараз найбільш потрібні.

За даними Work.ua, наразі спостерігається нестача спеціалістів в усіх сферах, крім IT. Кількість вакансій на початку повномасштабної війни скоротилася у десять разів, а конкуренція за робочі місця збільшилася у 7,5 раза. Але тепер в країні не вистачає робочих рук.

Найбільше пропозицій роботи – у центральному та західному регіоні. У Вінницькій, Хмельницькій, Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях їх навіть більше, ніж до вторгнення російських окупантів. Це повʼязано з релокацією бізнесу.

Найменше відновилися прифронтові області: Херсонська, Запорізька, Харківська та Миколаївська.

Максимальний попит спостерігається на медиків: потрібні сімейні лікарі, ендоскопісти, гастроентерологи, ендокринологи, лікарі-УЗД, педіатри, зубні техніки та робітників (тонувальників, пилорамників, гірників, тонувальників, порізчиків.

Відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів. Роботодавцям складно знайти персонал, якщо потрібно мати певні освіту та навички. Вони отримують багато відгуків на вакансії, в яких немає критичних вимог.  

Багато фахівців виїхали з країни, мобілізувалися або стали волонтерами та випали з ринку праці.

Компанії впроваджують навчальні програми для студентів, проводять перекваліфікацію для жінок на спеціальності, які раніше вважалися суто чоловічими, пропонують додаткові бонуси шукачам. А ті своєю чергою підвищують кваліфікацію або опановують нові професії.

Найбільше вакансій зараз для касирів, адміністраторів, водіїв, продавців-консультантів, вантажників, кухарів, комірників, барист та барменів, менеджерів з продажу та бухгалтерів - вони без проблем можуть знайти роботу.

Нагадаємо про зміни на ринку праці для представників IT-сфери: їм значно знизили заробітні плати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ