Today.ua

В Україні виник гострий дефіцит фахівців: на ринку праці очікуються разючі зміни

В Україні спостерігається гострий дефіцит фахівців. На ринку праці не вистачає кваліфікованих кадрів. Очікуються значні зміни як для кандидатів, так і для роботодавців.

Вітчизняні компанії минулого місяця найчастіше шукали спеціалістів у сферу обслуговування. Найбільш потрібними також виявилися представники сфери охорони та безпеки – багато пропозицій від ЗСУ. У трійці лідерів за популярністю - пропозиції у торгівельну сферу.

Спостерігається приріст вакансій у туризмі та готельно-ресторанному бізнесі, логістиці, транспортній галузі, фармацевтиці та медицині, бухгалтерії та адмініструванні, а також у менеджменті.

Сезонною тенденцією стало зростання кількості вакансій для студентів та шукачів людей без досвіду. Роботодавці частіше пропонують працевлаштування людям з інвалідністю, ветеранам та пенсіонерам.

Оцінка безробіття від Данила Гетманцева

Голова парламентського комітету з питань фінансів та податкової політики нагадав, що за даними НБУ рівень безробіття за підсумками 2023 року був на рівні 19%. Проте все одно спостерігається дефіцит кадрів. Це говорить про те, що не вистачає саме кваліфікованих працівників. Це люди, яким через переїзд складно знайти роботу у новій сфері та на новому місці.

"Це називається структурне безробіття. Економіка страждає внаслідок багатьох обставин. Найголовніше – це лінія фронту, яка збільшується, на жаль. Міграція, внутрішні переміщення і мобілізація негативно впливають", - цитує нардепа "Телеграф".

На ринок праці України чекають зміни

Голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк зазначив, що українському ринку праці потрібно не збільшення населення, а правильна організація людського капіталу. Після війни на посади повернеться багато колишніх військовослужбовців, які отримали нові знання та навички.

Одним із резервів стануть тимчасово переміщені особи. Йдеться про сотні тисяч кваліфікованих працівників, які втратили роботу. У багатьох професія, з якою складно знайти місце. Насамперед це колишні робітники видобувних, машинобудівних та металургійних підприємств. Також повернеться значна частина біженців, які отримали нові професійні кваліфікації в європейських країнах.

"Має бути комплексна державна політика з перекваліфікації цих фахівців — короткострокові курси, які дадуть необхідні знання і компетентності для підтвердження професійної кваліфікації у мережі кваліфікаційних центрів. Співпрацю бізнесу і закладів освіти треба посилювати", - цитує аналітика NV.

Раніше повідомлялося, що роботодавці часто дискримінують кандидатів на посади, встановлюючи незаконні вікові обмеження – до 45 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ