В Україні активно працюють над забезпеченням енергетичної автономності. У Міненергетики повідомили, що до кінця наступного року на всіх громадських будівлях буде встановлено сонячні панелі.
Йдеться про лікарні, школи, адміністративні будівлі. Заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук зазначила, що відомство також реалізовує програми для побутових споживачів. Їм надають безвідсоткові кредити на встановлення сонячних панелей - разом із системами зберігання енергії. Для ОСББ діє відповідна програма.
"Ухвалене рішення про обов'язковість встановлення до кінця наступного року на всіх громадських будинках, враховуючи міністерства, відомства, агенції, також обласні військові адміністрації повинні забезпечити встановлення таких сонячних панелей із системами зберігання енергії. Все це ми робимо для того, щоб підвищити енергонезалежність як об'єктів критичної інфраструктури, та й загалом кожного українця", — вказала посадовиця.
Для закладів охорони здоров'я передбачено кілька різних програм. Через Фонд підтримки енергетики вдалося закупити 6 тисяч панелей для лікарень.
Популярні зараз
Стилісти назвали головний колір осені 2024 року: як створити модний образ на кожен день
У Раді зробили заяву щодо демобілізації у ЗСУ: “Люди не розуміють, чого чекати“
Військовий збір зросте втричі: Верховна Рада підтримала законопроєкт про підвищення податків
Окупанти мечем вбили українського військовополоненого, – Лубінець
Як відомо, критична ситуація в енергетичній системі України спостерігалася з червня по липень. Регулярні обстріли російських окупантів пошкодили, або повністю зруйнували об'єкти критичної інфраструктури. Ситуацію ускладнила сильна спека. У серпні навантаження на енергосистему знизилися. Побутовим споживачам нарешті скасували графіки обмежень електропостачання.
Проте у системі зберігається дефіцит потужності, тому блекаути можуть повернутися у будь-який момент.
Гринчук наголосила, що захист українських енергетичних об'єктів є питанням номер один. Відновлення та ремонти активно проводяться, і важливо забезпечити їм належний захист. Завдяки цілодобовій праці енергетиків вдалося зробити енергетичну систему стабільнішою. Робота триває, тому що основний виклик попереду – і він очікується в осінньо-зимовий період. Проводиться робота над посиленням протиповітряної оборони.
"Готуємося до всіх сценаріїв, що можуть бути... Усі розуміють, що енергетика - це основа життєдіяльності країни, розвитку економіки і комфортного проживання людей. Тому намагаємося реалізувати всі заходи в найкоротші терміни, як тільки можливо", - підкреслила чиновниця.
Раніше у Міненерго повідомили українцям, що вони можуть отримувати електроенергію безкоштовно.