Міграція та мобілізація українців негативно позначилася на ринку праці. Виникла гостра криза – деякі спеціалісти стали дефіцитними.
Громадяни України все частіше вибирають віддалену роботу. Є інформація, що за кордон виїхали або було мобілізовано близько третини працездатного населення. У країні різко скоротилася кількість логопедів – багато дітей втратили наставників, а разі порушення мовлення заняття мають бути регулярними.
Якщо виникають великі перерви, доведеться розпочинати роботу над проблемами з початку. Тому деяким батькам доводиться опановувати нову професію самостійно.
Проблеми спостерігаються як у Києві, так і у багатьох інших містах. Причому логопеди, які допомагають у складних випадках, виїжджають з країни частіше, ніж нові здобувають відповідну освіту.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Логопед-дефектолог Ольга Гаврилова наголосила, що очної освіти зараз практично немає. Тому робиться акцент на дистанційне.
"Студенти або за кордоном, або сидять у себе вдома і, на жаль, такої кількості людей, яку я хотіла б бачити, її немає".
З кожним роком стає менше інших вузькопрофільних фахівців. Редактор Work.ua Євгенія Кузенкова повідомила про різке збільшення пропозицій для лікарів:
"З початку повномасштабного вторгнення кілька разів зріс попит на психологів та психіатрів. Власне, з медициною ми бачимо саме зростання кількості вакансій подекуди на 60-70%, як порівнювати до повномасштабного вторгнення".
Також спостерігається дефіцит робітників. Складна ситуація у галузях, де не можна швидко здобути потрібні навички. Все тому, що все більше українців обирають онлайн-професії, які не потребують тривалого навчання.
Раніше повідомлялося, яких фахівців гостро не вистачає в європейських країнах.