В Україні спостерігається гострий дефіцит робочої сили. Кількість вакансій у деяких регіонах вже значно перевищує кількість претендентів. Особливо це стосується кількох сфер.
У Державному центрі зайнятості розповіли, як змінилася ситуація на ринку праці за останній рік. Якщо у 2022-му на одну вакансію претендувало дев'ять осіб, то зараз лише дві - ситуація кардинально змінилася.
У Києві та Львові пропозиція суттєво перевищує попит. Вакансій більше, аніж людей, які шукають роботу через центри зайнятості. Зазначено, що максимальний дефіцит кадрів спостерігається у будівництві та переробній промисловості.
Вакансій побільшало навесні. Це говорить про економічне зростання, проте брак працівників може сповільнити процес. Очікується, що найближчим часом дефіцит за професіями становитиме 10-20%.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
У Службі зайнятості спрогнозували, що дефіцит таких спеціальностей як вчитель, вихователь, лікар загальної практики – сімейний лікар, фармацевт, психолог, інженер очікується на рівні 14%. Дефіцит працівників сфери послуг та торгівлі досягне 15%. Найпопулярніші професії: продавець-консультант, охоронець, кухар, бармен, офіціант, бариста, молодша медсестра, перукар та соціальний працівник.
Нестача робітників з обслуговування, експлуатації обладнання та машин – 18%, кваліфікованих робітників з інструментом (електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання, швачка, слюсар-ремонтник тощо) – 21%.
Зараз, як і до війни, більше потрібні представники робітничих професій – люди, які вміють працювати з інструментом. Також потрібен персонал для роботи у торгівлі.
За даними на вересень 2023 року, у базі Державної служби зайнятості було зареєстровано 103 тисячі осіб. Більше роботи у Києві та Київській області, Дніпропетровській, Одеській та Львівській областях.
Раніше повідомлялося, що в Україні з'явилася високооплачувана робота для водіїв із зарплатою до 143 тис. грн.