В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Автор: Леся Ловіцька

В Україні змінилася ситуація на ринку праці. Названо найбільш потрібних фахівців, а також ті, кому складно знайти роботу. За офіційними даними, рівень безробіття в країні рекордно скоротився, але фактично він перевищує показник довоєнного 2021 року майже вдвічі.

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу - today.ua

Кому складно знайти роботу

В.о. директора Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Олена Мельник повідомила, що найскладніше працевлаштуватися українцям, чиї професії були комп'ютеризовані. Це адміністратори, оператори комп'ютерного набору та бухгалтери ручного рахунку.

Максимальні складнощі з пошуком роботи зазнають юристи, економісти, діловоди, підсобні робітники, листоноші, укладачі-пакувальники та прибиральниці. Це пов'язано з прогресом, який спостерігається в їхніх сферах, а також з великим попитом на такі вакансії.

Найпопулярніші фахівці в Україні

Попит на швачок, токарів, електромонтерів та слюсарів-сантехніків значно перевищує пропозицію. Найбільше пропозицій роботи для водіїв, продавців, кухарів та бухгалтерів. Дефіцит кадрів спостерігається за такими спеціальностями: учитель-логопед, лікар-терапевт, лікар загальної практики, лікар-психіатр.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Як змінилися зарплати

За даними Державної служби статистики, середня заробітна плата в Україні наразі становить 17,9 тис. грн. За інформацією, наданою профільними порталами з пошуку роботи, цей рівень вищий – 19 тис. грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Роботодавці готові платити деяким професіоналам високі зарплати, наприклад, у промисловості та важкій металургії її рівень становить 50-60 тис. грн. Ливарнику навіть пропонують понад 90 тис. грн. Зазначено, що в Україні не вистачає робочих рук, багато чоловіків було мобілізовано.

Раніше повідомлялося про підвищення заробітної плати українських військовослужбовців – такі плани озвучив президент Володимир Зеленський.