В Україні виник гострий дефіцит молодих чоловіків: “Наслідки будуть критичними“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні виник гострий дефіцит молодих чоловіків. Йдеться про громадян 18-30 років. Демографічна криза пов'язана з різними причинами. З'явився несприятливий прогноз щодо ситуації, що склалася у нашій країні.

В Україні виник гострий дефіцит молодих чоловіків: “Наслідки будуть критичними“ - today.ua

Заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Олександр Гладун повідомив, що головна проблема – у низькій народжуваності, яка особливо була помітна у 2001 році.

Нині покоління 25-30-річних чоловіків в Україні є найменш численним. При цьому саме вони мають можливість ефективно боротися з російськими окупантами.

У 2001 році 100 жінок народжували 108 дітей, що є дуже низьким показником. Щоб чисельність населення не скорочувалася стрімко, потрібно, щоб сотня українок народила щонайменше 220 дітей.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

"Відповідно, якщо народжуваність низька, то контингент як чоловіків, так і жінок, які народилися в той період, буде значно меншим", - зазначив експерт.

В Україні виник гострий дефіцит молодих чоловіків: “Наслідки будуть критичними“

Нестача молодих чоловіків негативно відбивається на мобілізаційному ресурсі. Потрібно враховувати й те, що багато українців залишилися проживати в окупованому Криму та східному регіоні країни. Частина українців виїхала за кордон, незважаючи на обмеження. Є й ті, хто загинув унаслідок воєнних дій.

В Україні виник гострий дефіцит молодих чоловіків: “Наслідки будуть критичними“

У майбутньому слід очікувати негативних наслідків. Проблему посилить війна та масова міграція населення як в Україні, так і за кордоном.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо врахувати те, що у нас приблизно 3-4 мільйони жінок з дітьми виїхали за межі України, рятуючись від війни, то в майбутньому теж варто очікувати меншу народжуваність. І наслідки цієї демографічної хвилі через 20-30 років будуть дуже відчутними, якщо не критичними", - попередив Гладун.

Раніше повідомлялося, що демографічна криза в Україні негативно позначиться на мобілізації та пенсіях.