Today.ua

В Україні виник гострий дефіцит кадрів: що відбувається на ринку праці

В Україні різко погіршала ситуація на ринку праці. Виник гострий дефіцит кадрів. Традиційно чоловічі вакансії почали займати жінки.

Про проблеми повідомили у міжнародній гірничо-металургійній групі Метінвест, найбільшого роботодавця у галузі. Там чисельність персоналу скоротилася на 4,8 тисячі людей. Причинами стали мобілізація та відтік кадрів.

Проблему погіршує те, що підприємства компанії знаходяться на передовій. Директор зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук повідомила, що наразі в організації відкрито близько 4000 вакансій. Проте складно підібрати персонал, бо люди мігрують, виїжджають не лише до інших регіонів, а й за кордон:

"Ми вже відчуваємо кадровий дефіцит. Ми почали наймати набагато більше жінок, де це можливо. Наприклад, на ремонтні спеціальності — електромонтери, електрослюсарі, машиністи конвеєрів. Таким чином намагаємося вивільнити чоловіків для тих професій, на які не погодяться жінки. Очевидно, що без подальшої фемінізації чоловічих професій не обійтись. Це наше майбутнє", - поділилася Петрук з ТСН.

Компанія почала перенавчати співробітників, щоб вони отримували додаткову професію та могли працювати. Працевлаштовують більше жінок, де це можливо - з огляду на особливості виробництва.

З метою подолання дефіциту кадрів, компанія відкрила університет Метінвест Політехніка. Виш у 2024 році випустив перших 143 магістрів з сучасних інженерно-технічних спеціальностей. Проводиться третій набір студентів та перший набір аспірантів.

Вказано, що Метінвест вивчає тенденції ринку праці, показники інфляції, і навіть підвищує зарплати працівників, попри виклики військового періоду.

Раніше у НБУ повідомили, що буде з комунальними тарифами, цінами та зарплатами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ