Ситуація на українському ринку праці продовжує погіршуватись. Роботодавцям складно знайти співробітників, і вони намагаються залучити їх великими зарплатами.
Аналіз головних порталів, що спеціалізуються на пошуку роботи, показав, що кількість вакансій за останні три роки збільшилася майже на чверть. При цьому попит та пропозиція практично вирівнялися. На кожні десять вакансій у середньому припадає 14 резюме, хоча за рік до війни їх було 24.
Число претендентів також зменшується. У березні 2021 року на одному з найпопулярніших сайтів хедхантингу розміщувалося понад 110 тисяч резюме. Нині їх майже вдвічі менше.
Усе це зумовлено кількома чинниками. По-перше, велика кількість людей залишила країну з початком повномасштабного вторгнення росіян. До того ж багато чоловіків, які залишилися в країні, намагаючись уникнути мобілізації, не погоджуються на офіційну роботу, побоюючись, що їхні дані опиняться у військкоматі.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Ті ж, хто добровільно вступив до лав ЗСУ, залишили свої робочі місця. Це також спричинило ситуацію з дефіцитом кадрів на ринку праці.
Роботодавці намагаються виправити ситуацію, збільшуючи зарплати. Середня заробітна плата в Україні, за даними того ж таки кадрового інтернет-ресурсу, перевищила 20 тисяч. Водії-власники авто можуть наразі отримувати до 50 тисяч гривень, оператори верстатів – до 40 тисяч.
Державний центр зайнятості наголошує на значній нестачі кадрів серед робітничих професій. Електрики, маляри, швачки – найзатребуваніші працівники на сьогодні.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Києві виник гострий дефіцит фахівців. Стало відомо, які професії виявилися найбільш популярними на ринку, і які зарплати пропонують працівникам.