В Україні виник гострий дефіцит спеціалістів. Стало відомо, хто може без проблем знайти роботу. Максимальний попит спостерігається на лікарів, кваліфікованих робітників та професіоналів у сфері торгівлі й обслуговування.
Після початку повномасштабної війни на ринку праці склалася критична ситуація. Кількість пропозицій різко скоротилася, а відгуків на вакансії побільшало. Проте майже через два роки після вторгнення російських окупантів конкуренція за робочі місця зменшилася.
Роботодавці активно пропонують працевлаштуватися медикам, фармацевтам, робітникам на виробництво.
Серед лікарів максимальним попитом користуються гастроентерологи, ендокринологи, ендоскопісти, педіатри, зубні техніки, фахівці з УЗД, а також сімейні лікарі. Серед робітників найбільше вакансій для покрівельників, гірників, тонувальників та пилорамників.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У Державній службі зайнятості повідомили, що у професійному розрізі структура вакансій значно не змінилася. Як і до війни, потрібні фахівці у сферах переробної промисловості, охорони здоров'я, освіти, сільського господарства, торгівлі, державного управління, транспорту та поштової діяльності.
Найбільше запитів на продавців, касирів, водіїв, прибиральників, трактористів, швачок, бухгалтерів, медсестер, кухарів, охоронців, токарів, слюсарів, сантехніків, викладачів, електрогазозварників та електромонтерів.
За даними порталу пошуку роботи Work.ua, максимум пропозицій зареєстровано для робітників, закупників та продавців, логістів, зовнішньої економічної діяльності, а для обслуговуючого персоналу. У компанії потрібні машиністи, різьбярі, фахівці холодильного обладнання, з каменеобробки, інструментальники.
Причина дефіциту спеціалістів в Україні
Нестача кадрів пов'язана з міграцією населення за кордон і всередині країни, а також з мобілізацією – багато чоловіків та жінок вирушили захищати державу від загарбників. Персоналу не вистачає як у прифронтових, так і у західних областях.
Зокрема, з дефіцитом зіткнулася гірничодобувна та інші види важкої промисловості, агропромисловий сектор, будівництво та транспортна галузь. Це сфери, де традиційно працювали чоловіки, тисячі яких зараз на фронті.
Роботодавці частіше погоджуються прийняти до штату людей з меншим досвідом та запропонувати їм вищі зарплати.
Нагадаємо, що у Верховній Раді запропонували запровадити додаткове оподаткування для "багатих українців" із зарплатою від 20 тис. грн.