В Україні активно відновлюється ринок праці. На ньому виник гострий дефіцит фахівців певних спеціальностей.
Міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що у 2023 році рівень безробіття має знизитися до 19%. Відомо, що у 2022-му він становив 21,1%. В Україні побільшало вакансій, а на деякі професії попит перевищує пропозицію.
Які спеціальності стали дефіцитними в Україні
Державну підтримку при вступі до вузів та середніх навчальних закладів надають 64 спеціальностям у 14 галузях знань. Особливо затребуваними в найближчі кілька років будуть фахівці дошкільних закладів та закладів середньої та вищої освіти, матеріалознавці, механіки, металурги, енергетичні, електричні та лісові інженери, фахівці з харчових технологій, біотехнологи та технологи з хімії, гідротехніки, фахівці з цивільної безпеки, військові фахівці, спеціалісти з транспорту.
На даний момент на ринку потрібні представники робочих спеціальностей: бармени, прибиральники, охоронці, баристи, комплектувальники. Також максимально потрібні маркетологи, логісти, лікарі, ветеринарні лікарі, фармацевти, проджект-менеджери, викладачі, фахівці у військовій галузі.
Популярні зараз
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Які зарплати пропонують в Україні
За даними профільного порталу Work, середня заробітна плата в Україні зросла на 500 грн і зараз становить 17,5 тис. грн. Найвищий заробіток – традиційно у Київській області (19,3 тис. грн). В Одеській та Львівській областях середня зарплата складає 17,5 тис. грн.
Аналітики зауважили, що вітчизняному ринку праці притаманні позитивні тренди. Однак подальші перспективи повністю залежатимуть від успіхів ЗСУ.
Раніше стало відомо, що в Україні змінили порядок виплат зарплати деяким військовослужбовцям: відповідний закон підписав президент.