В Україні виник дефіцит працівників: хто без проблем може працевлаштуватися

Автор: Леся Ловіцька

В Україні стабілізувалася ситуація на ринку праці, який оговтався після кризи, спричиненої повномасштабною війною. Виник дефіцит працівників – названо спеціальності, на які спостерігається підвищений попит.

В Україні виник дефіцит працівників: хто без проблем може працевлаштуватися - today.ua

Директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк повідомила, що зараз щоденно актуальними є близько 50 тисяч вакансій. Це майже вдвічі більше у порівнянні з минулим роком.

Аналогічна тенденція  на Єдиному порталі вакансій, де об'єднані пропозиції різних ресурсів, зокрема robota.ua, Work.ua, jooble.org та інших.

"Якщо наприкінці минулого року там було 200 тисяч пропозицій роботи, то сьогодні це майже 230 тисяч вакансій", - зазначила аналітикиня.

Популярні зараз

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

За словами Жовтяк, багато пропозицій для продавців, бухгалтерів, водіїв, медиків, вантажників, кухарів, вчителів, вихователів, автослюсарів, психологів, токарів, швачок, електромонтерів, фармацевтів. Представники цих професій без проблем можуть знайти роботу.

Вказано, що є запит і на будівельників, причому він збільшуватиметься. Однак багато чоловіків виїхали або були мобілізовані, тому наразі попит перевищує пропозицію. Вже відчувається нестача кадрів – і найближчим часом проблема посилиться.

"І тут питання в тому, що на сьогоднішній день у нас немає такої кількості чоловіків на обліку, яка потрібна у будівельній галузі. Тобто поки відчуватиметься дійсно брак кадрів у цій сфері", - витончила Юлія Жовтяк.

Виявилося, що роботу найчастіше шукають у сфері торгівлі, а також у державному управлінні. За ними йдуть такі галузі як сільське господарство та переробна промисловість.

В Україні виник дефіцит працівників: хто без проблем може працевлаштуватися

До 2022 року на ринку було недостатньо робочих місць. Нині ж головні проблеми – дефіцит кваліфікованих кадрів та професійно-кваліфікаційний дисбаланс. У регіонах ситуація гірша, ніж у столиці. Вплинула міграція населення, а також призов до ЗСУ. Більшість вакансій зараз відкривають на Київщині та у самому Києві, на Харківщині, Дніпропетровщині та Львівщині.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Середня заробітна плата вакансій Єдиного порталу складає 19 000 грн. Проте є пропозиції для швачок з зарплатою 45 100 грн, для водіїв - 50 000 грн", - цитує експертку "Інтерфакс".

Раніше повідомлялося, що громадянам України зарахують до страхового стажу один період, протягом якого вони не працювали.

Головне