З 1 листопада в Україні скасовуються мораторій на податкові перевірки бізнесу. Отже тепер підприємців перевірятимуть як документально, так і фактично. Водночас, певним категоріям підприємців залишають можливість працювати без перевірок ще понад півроку.
Відповідні зміни до Податкового кодексу України прийняті Верховною Радою у першому читанні, йдеться у повідомленні прес-служби Мінфіну.
Цей законопроект Верховна Рада розглянула і має прийняти відповідно до умов Меморандуму, що був підписаний у грудні минулого року між українською владою та МВФ.
Водночас, українській владі вдалося виторгувати у кредиторів дещо пом'якшені умови для певних категорій підприємців. Зокрема, у платників єдиного податку, що належать до 1 і 2 груп, податкова не перевірятиме документів до 1 серпня 2024 року.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того, і надалі діятиме мораторій на:
- проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою яких є тимчасово окуповані території і території активних/можливих бойових дій (крім певних винятків);
- проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (також крім певних винятків).
Та водночас коло підприємців, яких перевірятимуть, може бути розширене за рахунок:
- платників податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
- платників податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
- платників податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
- нерезидентів, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва нерезидента, високого ступеня ризику;
- інших платників податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв.
Крім того, в інформації Мінфіну наголошують, що під час воєнного стану перевірки проводитимуться лише тоді і там, де це не становлять небезпеки для людей, які їх здійснюють.
Нагадаємо, Захід не налаштований фінансувати війну в Україні після червня 2024 року. Отже, українській владі радять підвищувати податки на бізнес.