В Україні від ліній, які живлять критичну інфраструктуру, відключать інших споживачів

Автор: Корнєєв Ігор

В Україні від ліній, які живлять велику кількість об'єктів критичної інфраструктури, відключать інших споживачів. Це дозволить максимально ефективно використовувати електрику та забезпечить справедливі та рівномірні відключення всіх побутових споживачів.

В Україні від ліній, які живлять критичну інфраструктуру, відключать інших споживачів - today.ua

Державна інспекція з енергетичного нагляду повідомила, що має намір провести в Україні інвентаризацію всіх критично важливих об'єктів інфраструктури. У цьому їй допоможуть обласні військові адміністрації та регіональні філії Укренерго.

Глава Держенергонагляду Руслан Слободян розповів в ефірі телемарафону, що на побутових споживачів припадає більше відключень у тих містах, де розташовано багато об'єктів, визнаних критично важливими для економіки.

Ідея полягає в тому, щоб розвантажити лінії електропередач, через які запитані такі об'єкти, а споживачів, які можуть бути залучені до графіків відключень, перепід'єднати до інших ліній.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Ймовірно, виникають і зворотні ситуації, коли люди, чиї будинки не можна відключити від енергопостачання без припинення подачі світла критично важливим об'єктам, викликають постійну заздрість сусідів.

"Від ліній, які живлять критичну інфраструктуру, мають бути від’єднані всі інші споживачі. Це сприятиме забезпеченню принципу справедливого і рівномірного розподілу електроенергії в межах лімітів між споживачами, які не входять до переліку критично важливих об’єктів", – пояснив Слободян.

Наскільки складно реалізувати задумане, Руслан Слободян не уточнив.

В Україні від ліній, які живлять критичну інфраструктуру, відключать інших споживачів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, 24 травня Кабмін ухвалив постанову, яка наказувала забезпечити безперебійною подачею електроенергії об'єкти критичної інфраструктури. Зокрема, до переліку уряду увійшли Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Напередодні компанія Енергоатом повідомила, що виведе на ремонт один з енергоблоків АЕС. Це означає, що збільшиться час, який українці проводитимуть без світла.