В Україні у жовтні запустять Е-реєстр військовозобов'язаних: які дані потраплять у відкритий доступ

Автор: Леся Ловіцька

Верховна Рада ініціювала створення та запуск електронного реєстру військовозобов'язаних під назвою "Оберіг". Він уже майже готовий. Доопрацювати Е-реєстр планують у жовтні.

В Україні у жовтні запустять Е-реєстр військовозобов'язаних: які дані потраплять у відкритий доступ - today.ua

Команда, яка працює над реєстром, намагається швидше закінчити внесення даних. До реєстру потрапить наступна інформація:

  • персональні та службові дані військовозобов'язаних, призовників та резервістів;
  • дані про необхідність комплектування особового складу ЗСУ та інших військових формувань.

У майбутньому очікується включення до реєстру телефонних номерів та адрес електронної пошти українців, даних про володіння іноземними мовами, проходження освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації, права на використання зброї, даних про наявність посвідчення водія, документів для виїзду за кордон та інших.

Заступник голови парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Мар'яна Безугла повідомила, що реєстр навіть без запуску електронних повісток допоможе вирішити деякі проблеми з мобілізацією. Він забезпечить актуальність інформації про військовозобов'язаних та їхні навички,. дозволить уникнути ситуацій, коли повістки направляють особам, які вже служать у ЗСУ.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Нагадаємо, що створення Е-реєстру – не нова ініціатива. Така пропозиція надходила ще до початку повномасштабної війни. Кабмін схвалив ідею ще у 2017 році, а формальний запуск відбувся у березні 2022-го. Однак на той момент у реєстрі не було актуальної та повної бази даних щодо військовозобов'язаних українців. Обговорення питання відновилося у 2023-му.

В Україні у жовтні запустять Е-реєстр військовозобов'язаних: які дані потраплять у відкритий доступ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поки що залишається нез'ясованим питання про можливість видачі повісток в електронному вигляді. Державну платформу "Дія" використовувати не планують, а альтернативних варіантів немає. Новий міністр оборони Рустем Умєров після вступу на посаду заявив про намір максимально цифровізувати процеси у своєму відомстві, зокрема, запустити Е-реєстр потенційних захисників України.

Раніше повідомлялося, що з 1 жовтня жінки з медичною та фармацевтичною освітою мають стати на військовий облік. Однією категорією українок заборонять виїжджати з країни.