В Україні стрімко дорожчають яйця: ціни незабаром досягнуть максимуму

Автор: Леся Ловіцька

В Україні спостерігається стрімке подорожчання яєць. Найближчим часом очікується досягнення цінового піку.

В Україні стрімко дорожчають яйця: ціни незабаром досягнуть максимуму - today.ua

Восени торгові мережі почали підвищувати ціни на яйця. Якщо влітку десяток можна було купити в середньому за 32-50 грн, то зараз вартість наближається до 60 грн. Тенденція насамперед пов'язана із сезонним чинником. Кури після похолодання менш активно несуться й пропозиція на ринку зменшується.

Стабільний попит на продукцію дозволяє продавцям піднімати ціни. Традиційне здешевлення спостерігатиметься навесні. Так, зараз за найпесимістичнішим сценарієм очікується повторення минулорічної ситуації, коли яйця продавали по 80 грн за десяток.

Виробництво яєць в Україні цього року виявилося нижчим, ніж торік. Проте загалом поголів'я курей в Україні зростає та повертається до показників довоєнного 2021 року.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка повідомив, що у 2023 році рівень виробництва яєць знизився порівняно з минулим роком. До подорожчання також призвів експорт.

Україна – один із найбільших експортерів яєць до Європейського Союзу. Справа в тому, що ціни на яйця в країні залежать і від європейської кон'юнктури, тому виробникам потрібно вигідно продавати їх на внутрішньому ринку.

"До кінця року реальна вартість може встановитися в середньому на позначці 60-70 грн. Зросла також і собівартість виробництва, особливо за витратами на електроенергію. Наразі дещо стримує ціни ще низька вартість кормів та протеїнових компонентів", – пояснив Гопка.

Голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду вважає, що дефіциту яєць в Україні не буде. Однак, до нового року вони можуть подорожчати до 75 грн за десяток.

В Україні стрімко дорожчають яйця: ціни незабаром досягнуть максимуму

Ціни на яйця в супермаркетах

На порталі Мінфін проаналізували зміну вартості яєць за місяць. У жовтні десяток від ТМ "Квочка" коштував у середньому 55,75 грн, а зараз – 54,75 грн.

Яйця від виробника "Ясенсвіт" подорожчали з 53,84 грн до 55,60 грн. за десяток.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У торговельній мережі АТБ нефасовані яйця продають дешевше – 46,60 грн.

Раніше повідомлялося, як зміняться ціни на яйця до зими.