В Україні сповільнилися темпи мобілізації, яка продовжується з початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року. Названо головну причину змін.
Призов до армії зараз проходить не так активно, як одразу після вторгнення російських окупантів. Це пов'язано з численними скандалами через корупцію у військкоматах та звільнення начальства ТЦК. Спостерігаються проблеми із залученням військовослужбовців, які готові до воєнних дій.
Україна не публікує офіційні дані про загиблих та поранених захисників – лише про втрати рашистів. Проте за оцінками Європи та США, кількість жертв з обох боків уже давно перевищила 100 тисяч. Як повідомляє Time, ця інформація сильно деморалізувала лави ЗСУ і призовні пункти були змушені призивати на військову службу старших чоловіків.
Таким чином, середній вік українського бійця становив близько 43 років. Близький помічник Зеленського зазначив, що йдеться про дорослих чоловіків, які мають проблеми зі здоров'ям.
Зазначено, що у перші десять днів повномасштабної війни армійські лави поповнили 100 тисяч новобранців. Багато чиновників були впевнені, що вдасться вигнати загарбників, якщо не за тижні, то за місяці.
На даний момент набір військовослужбовців скоротився. У соцмережах активно обговорюють примусову мобілізацію і те, як багато військовозобов'язаних дають хабарі, щоб уникнути призову. Масові випадки корупції призвели до того, що президент Володимир Зеленський у серпні звільнив усіх військкомів.
Однак такі заходи не дали бажаного результату. Виявилося складно замінити начальників ТЦК, а репутацію призовних пунктів було зіпсовано.
У деяких родах військ дефіцит кадрів став гострішим, ніж дефіцит зброї та боєприпасів. Один із близьких помічників Зеленського заявив, що навіть якщо союзники дадуть техніку, все одно відчуватиметься нестача людей, які можуть нею користуватися.
Нагадаємо, що у ЗСУ зараз гостро потребують артилеристів, штурмовиків, операторів безпілотників, піхотинців, танкістів, водіїв та парамедиків.
Раніше повідомлялося, що у "Дії" готуються запустити бронювання працівників.