Today.ua

В Україні скасують прожитковий мінімум і десятки соціальних виплат: що буде натомість

В Україні мають намір відмовитись від  прожиткового мінімуму як такого, що вже давно не відповідає мінімальним затратам на прожиття, а також скасувати десятки соціальних виплат. Натомість буде запроваджено базову соціальну допомогу, яка для кожної сім'ї буде різна.

Про це розповіла міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Прожитковий мінімум вже давно не відповідає реальним мінімальним затратам на прожиття. А між іншим до нього прив'язано немало соціальних виплат, штрафів, зарплатних нарахувань та ще багатьох  виплат, які давно слід рахувати безвідносно до ПМ.

Отже у Мінсоцполітики вирішили змінити філософію надання соціальної допомоги, замінивши ПМ і десятки соціальних виплат базовою соціальною допомогою. В основу формування такої допомоги будуть покладені потреби сім'ї, а не окремої особи. Рахувати розмір соціальної підтримки елементарним множенням прожиткового мінімуму на кількість членів сім'ї  – абсолютно неправильний підхід.

Адже зрозуміло, що людина, яка проживає самотньо, змушена витрачати більше грошей та комунальних ресурсів на підтримку свого життя, ніж ті люди, які проживають сім'єю. Наприклад, якщо, умовно кажучи, самотня людина споживає 100 кВт-год електроенергії на місяць, то це не означає, що сім'я з шести осіб споживатиме щомісяця 600 кВт-год.

Тобто при розрахунку базової соціальної допомоги будуть враховуватись супутні фактори, а не лише кількість претендентів на допомогу. У підсумку має вийти фінансова самодостатність кожної сім'ї.

Скасують десятки соціальних виплат

"Ми розробили новий законопроект про базову соціальну допомогу, яка передбачає можливий для домогосподарств стандарт доходу, який має бути достатнім, щоб мінімально забезпечувати проживання цього домогосподарства", - поділилась очільниця Мінсоцполітики.

До цього базового доходу включать також усі види соціальної допомоги, які отримують члени сім'ї. Адже лік їм іде на сотні. Однак це не робить їхніх отримувачів багатшими або щасливішими. Отже ці види допомоги також об'єднають з урахуванням потреби кожної людини та сім'ї загалом.

Відповідний закон уже розроблений, каже Оксана Жолнович. І незабаром, ще до його ухвалення, Мінсоцполітики має намір запустити пілотний проект, щоби подивитись, як ці нові норми працюватимуть, а заодно внести поправки до цього документу ще на стадії законопроекту.

Де братимуть гроші на підвищення соціальних стандартів, у Мінсоцполітики поки не кажуть. Адже, як не змінюй доданки, сума вищою не стане.

Нагадаємо, як показали результати соцопитування, деякі українці готові працювати без пенсії до 70 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ