В Україні шалено зростає попит на одну професію

Автор: Марченко Любов

В Україні день за днем зростає попит на спеціалістів, які до війни не могли знайти собі роботу. Дедалі популярнішою стає професія психолога. Особливо зараз є запит на військових психологів, які працюють і в бойових підрозділах, і в тилу під час реабілітації.

В Україні шалено зростає попит на одну професію - today.ua

Про те, як зросла роль психолога з початку повномасштабної війни, розповів "5 канал".

Психолог – нині одна з найпопулярніших професій у західному світі. Проте в Україні вона донедавна була не затребуваною. Випускники вишів з дипломами психологів працювали де і ким завгодно, а за спеціальністю знаходили собі застосування хіба що одиниці. Проте війна змінила все. Як з'ясувалось бійці, яким щомиті смерть зазирає у вічі, потребують психологічної реабілітації не менше, ніж зцілення від тілесних ран.

"Після артилерійського обстрілу у мене з'явився страх повернутися на позиції. Я не зміг подолати страх і звернувся за допомогою. У мене зараз немає страху, і я можу легко повернутися на бойову позицію. Я думаю, що нам потрібні психологи, тому що солдати страждають від великого стресу", – поділився військовослужбовець Дмитро.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

Ніхто в цьому світі не народжений для війни. Навіть ті чоловіки, які обрали собі професію військового, і для яких військові однострої давно стали "другою шкірою". Не кажучи вже про звичайних менеджерів, водіїв тролейбусів, програмістів і продавців, які ще вчора не знали, як вставити ріжок у автомат.

Крім нелюдського фізичного навантаження, яке випадає їм на фронті, вони щодня відчувають ще й великий психологічний тягар від побаченого і пережитого. Тому психологи, які здатні зняти чи бодай применшити цей тягар, зараз працюють не лише в медичних закладах, але й в усіх бойових підрозділах.

В Україні шалено зростає попит на одну професію

Отже зараз військових на кожному етапі супроводжують психологи:

  • у шпиталях і реабілітаційних центрах, де військові заліковують поранення;
  • безпосередньо у бойових підрозділах;
  •  у волонтерських групах.

Щоправда, більшість професійних психологів, яким зараз доводиться працювати з військовими, вчилися застосовувати свої знання у цивільному житті. Війна генерує зовсім інші стреси та вимагає інших навичок. За кордоном військових психологів готують за окремими програмами. У наших фахівців такої підготовки немає. Їм доводиться вчитися та здобувати потрібні навички вже безпосередньо в роботі з військовими.

"Нам не вистачає часу. У нас немає можливостей провести комплексної психологічної підготовки військових спеціалістів, як це роблять у країнах НАТО", – каже заступниця командира з психологічно-морального забезпечення Дана Виноградова.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Соціологи кажуть, що після війни професія психолога буде в Україні ще більше затребувана, ніж зараз. Адже з війни повернуться сотні тисяч бійців. У багатьох, крім видимих ран, завданих війною, будуть ще й невидимі травми від усього пережитого. Крім того, їм доведеться пройти ще й непростий процес реінтеграції в суспільство, який також вимагатиме фахових рекомендацій і підтримки психологів. Отже, ця професія тепер буде популярною в Україні ще не один десяток літ.

Нагадаємо, у Німеччині вирішили працевлаштовувати українців за прискореною процедурою. Від них вимагатимуть лише базового знання німецької мови.