В Україні розроблять справедливі графіки відключення світла

Автор: Корнєєв Ігор

Кабінет Міністрів України має намір запровадити справедливі графіки відключення світла. Розробити їх доручили Міністерству енергетики та компанії Укренерго.

В Україні розроблять справедливі графіки відключення світла - today.ua

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль уточнив, що уряд має на увазі під справедливими графіками. Він заявив, що цей документ має виділити низку підприємств, які будуть забезпечуватися електрикою в першу чергу.

Ймовірно, йдеться про критично важливі для функціонування населених пунктів та обороноздатність країни компанії. Електроенергію, що залишиться, за словами глави уряду, слід рівномірно розподілити між підприємствами, які не належать до критично важливих.

На засіданні уряду Денис Шмигаль дав доручення Міністерству енергетики та компанії Укренерго розробити графіки, які Кабінет Міністрів запровадить своєю постановою.

Популярні зараз

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

Він зазначив, що у тій складній ситуації, в якій опинилася Україна, уряд шукає будь-які способи для забезпечення важливих для економіки та життєдіяльності країни підприємств альтернативними джерелами живлення. Також це стосується сфери освіти.

"Особливо це стосується профтехосвіти, де важливо продовжувати офлайн навчання. Зараз у нас на 606 закладів профтехосвіти є 1417 генераторів", – повідомив Шмигаль.

Завдання щодо забезпечення генераторів паливом, за словами прем'єра, покладено на Міністерство освіти та місцеву владу.

Він нагадав, що через російські ракетні атаки Україна втратила близько 8 ГВт генерації. Імпорт, за словами прем'єра, сьогодні не може повністю перекрити нестачу.

В Україні розроблять справедливі графіки відключення світла

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Через значний дефіцит Україна продовжує рекордні обсяги імпорту електроенергії з Європи. Але максимальна технічна можливість імпорту складає 1,7 ГВт. Тобто імпорт не дозволяє перекрити втрати від російського терору", - заявив глава уряду.

Нагадаємо, 8 травня Денис Шмигаль повідомив, що уряд створив Штаб для координації робіт з подолання наслідків російського енергетичного терору та підготовки до зими.