В Україні розпочалась смарт-мобілізація військовозобов'язаних: у Раді пояснили, у чому суть змін

Автор: Леся Ловіцька

В Україні розпочалась смарт-мобілізація військовозобов'язаних. У Верховній Раді пояснили, чим вона відрізняється від звичайної.

В Україні розпочалась смарт-мобілізація військовозобов'язаних: у Раді пояснили, у чому суть змін - today.ua

Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський повідомив, що українці матимуть інтерактивний доступ до своїх персональних даних. Однак не треба думати, що мобілізація буде проводитись в електронному вигляді.

За словами народного обранця, реалізація смарт-мобілізації передбачає, що ухвалений у 2017 році закон про Єдиний електронний реєстр призовників та військовозобов'язаних почне працювати на повну потужність.

Громадяни отримають доступ до електронних кабінетів, в яких можна вказати відомості про освіту, професію, стан здоров'я, військово-обліковий фах, за яким хотіли б служити у ЗСУ. Також буде можливість пройти деякі процедури військово-облікової комісії у форматі черги.

Популярні зараз

У Міноборони заявили про посилення мобілізації з 18 травня: “Пенсіонери також стають на військовий облік“

В Україні різко підвищать основні податки: інформація з Кабміну

В Україні з 1 липня подорожчають алкоголь та автомобільне паливо: Кабмін підвищив акцизи

Названо професії з найвищими зарплатами в Україні

Веніславський зазначив, що зміни спрямовані на максимальну зручність та комфорт для військовозобов'язаних. Потрібно оптимізувати процес призову до армії, враховувати побажання про місце служби та спеціальність. Проте фактично глобальних змін у мобілізації не буде.

"Але це виключно інтерактивний формат подання документів та актуалізація інформації. Сама ж система мобілізації залишається такою, як вона є", - зазначив депутат ВРУ.

Родичі військовослужбовців переймаються відсутністю встановлених термінів служби. Є ті, хто з першого дня повномасштабної війни захищає Батьківщину. Федір Веніславський прокоментував відсутність ротації.

"Я не бачу підстав для демобілізації. Йде повномасштабна конвенційна війна. Історія показує, що в ході таких війн демобілізація до завершення бойових дій, як правило, не здійснюється. Так, це питання обговорюється, ведуться гарячі дискусії, але говорити про будь-які рішення зараз не доводиться", - цитує парламентаря "Телеграф".

В Україні розпочалась смарт-мобілізація військовозобов'язаних: у Раді пояснили, у чому суть змін

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Депутат вважає, що для розгляду можливості демобілізації слід розуміти мобілізаційний ресурс. Військовослужбовців на фронті треба кимось замінити, а це складно.

Раніше секретар РНБО Олексій Данилов зробив заяву про мобілізацію. Він підкреслив, що держава зараз знає про кожного військовозобов'язаного більше, ніж будь-коли.