В Україні зріс попит на квартири: люди купують житло перед різким стрибком цін

Автор: Леся Ловіцька

Українці активно купують квартири, не дивлячись на ризики, пов'язані з повномасштабною війною. Названо міста, які найцікавіші для покупців. Там попит не нерухомість значно зріс.

В Україні зріс попит на квартири: люди купують житло перед різким стрибком цін  - today.ua

Більшість громадян, які шукають житло, обирають відносно безпечні населені пункти. Йдеться про міста у центральному та західному регіоні країни. В таких областях кількість угод купівлі збільшилася у 1,5-1,8 раза. При цьому в загальному по країні попит відчутно впав і складає лише 35% від рівня до початку повномасштабної війни.

Директорка з продажу Будівельної компанії GAZDA Маріанна Бігунець зазначила, що українці частіше обирають квартири у Києві, Вінниці, Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Ужгороді, Житомирі та Дніпрі.

Наголошено, що попит практично повністю збігається із реальною пропозицією. Йдеться про житло, яке з лютого 2022 року не припинялося, або вже відновилося та продовжується.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Люди побоюються розглядати квартири у заморожених об'єктах, навіть якщо їх пропонують набагато дешевше, ніж аналогічні на ринку. Переважна більшість дбає про свою безпеку, тому цікавиться житлом, яке перебуває на завершальних стадіях будівництва або вже готове до заселення.

Покупцям не потрібні варіанти, в яких доля девелоперів "під питанням", а також тих, які не можуть назвати конкретні строки закінчення робіт.

"З початку 2024 року можна зробити висновок, що на "первинці" продається лише те, що активно будується. Покупці готові інвестувати в житло на етапі котловану тільки у перевірених забудовників, які працюють давно на ринку і мають гарну репутацію", – підкреслила Бігунець.

В Україні зріс попит на квартири: люди купують житло перед різким стрибком цін

Квартири в Україні подорожчають після війни

Ціни на квартири у новобудовах різко підвищаться після закінчення війни. Кількість готового житла зменшується і коли готового або майже готового житла не залишиться, воно подорожчає ще більше, ніж до 24 лютого 2022 року.

Спочатку нерухомість подорожчає через підвищення собівартості будівництва, але вартість квадратів" будуть стримувати відносно невеликий попит та низька купівельна спроможність. А після завершення бойових дій ціни злетять разом із попитом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, як змінилися ціни на однокімнатні квартири у різних регіонах України.

Також повідомлялося, що у Києві подорожчало житло: названо вартість квадратних метрів залежно від району міста.