Минулого року в Україні кількість кримінальних справ, пов'язаних із шахрайством, оновила 11-річний антирекорд. Найчастіше аферисти працюють із банківськими картами громадян.
Цей вид шахрайства з розвитком технологій став найпоширенішим. У Національному банку України повідомляють, що зростає не лише кількість злочинів, а й середня сума, яку вдається присвоїти шахраям. Останнім часом цей показник збільшився на 73% до понад 3 тисяч гривень.
Кіберполіція повідомляє, що у 2023 році їм вдалося заблокувати 1,3 тисячі ресурсів шахраїв. Усього за минулий рік було зафіксовано 3,7 тисячі таких злочинів, це перевищує показник 2022 року майже на 60%.
Підозру у скоєнні кримінального злочину правоохоронці оголосили 1,7 тисячі громадян.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У Кіберполіції зазначають, що залучення до незаконної діяльності стало набагато простішим. Раніше цим займалися в Даркнеті, але зараз шахраї не надто переховуючись діють у Telegram.
Правоохоронці нагадують, що в жодному разі нікому не можна надавати свої офіційні дані. Шахраї дзвонять на телефон або пишуть у месенджерах із цією метою. Якщо вони представляються співробітниками банку, краще не відповідайте та уточніть інформацію за офіційним телефоном довідкової служби фінансової установи.
Домогтися від банку компенсації за збитки від шахраїв практично неможливо, якщо співробітник установи не брав участі в злочинній схемі. Втім, випадки, коли банк повертав як мінімум частину втрачених коштів, траплялися, але для цього доведеться йти до суду.
Навіть перебуваючи за ґратами, аферисти примудряються обманювати наших співгромадян. Днями ми повідомляли про злочинну групу, яка прямо з колонії продавала неіснуючі автозапчастини через Facebook.