В Україні почалося масове закриття автозаправних станцій: стало відомо, що трапилось

Автор: Марченко Любов

В Україні почалося масове закриття автозаправних станцій однієї мережі. Йдеться про автозаправки мережі "Авантаж". Їх уже закрито понад півсотні.

В Україні почалося масове закриття автозаправних станцій: стало відомо, що трапилось - today.ua

Чому так сталося, є різні тлумачення. У самого "Авантажу" - одна точка зору, у тих, хто їх закриває – інша.

Так, у самій мережі "Авантаж" таке закриття пов'язують із тим, що податківці мстяться їм за низьку ціну на пальне. Але в самій податковій, і не лише в ній мають інше пояснення.

Зокрема, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев каже, що АЗС "Авантаж" просто приховують свій прибуток і не сплачують з нього податки. Саме через це податкова служба прийняла рішення про скасування ліцензій на роздрібну торгівлю 53 АЗС цієї мережі. Це – понад 50% від усіх автозаправних станцій "Авантажу". Адже їх загалом наразі налічується 101.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Аналогічної версії дотримується і директор консалтингової мережі А-95 Сергій Куюн. Він також каже, що ця мережа дуже сильно недоплачувала податки.

В Україні почалося масове закриття автозаправних станцій: стало відомо, що трапилось

“Згідно зі статистикою, прибутку у цієї групи немає. От тільки питання: де вона тоді бере гроші на нові величезні АЗС? Минулого тижня запустили чергову, на стадії будівництва ще, кажуть, мінімум три. Це 150-250 млн грн”, – пише Куюн у своєму Facebook.

Водночас, є дані, що в регіонах заправки, яким скасовані ліцензії, продовжують працювати. Тобто вони ще й таким чином грубо порушують закон.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

“Наразі станції ще працюють, кажуть наші джерела в регіонах, тому у перспективі може прилетіти ще й штраф за роботу без ліцензії”, – каже експерт.

Нагадаємо, ціни на пальне в Україні вже зашкалюють. Однак експерти попереджають громадян, що на здешевлення очікувати не варто. Через зростання вартості нафти на світовому ринку ціни ставатимуть іще вищими.