Today.ua

В Україні почали стрімко дорожчати хліб та сир: як зміняться ціни до кінця року

В Україні почали підвищуватися ціни на хліб та сир. Аналітики спрогнозували, що буде з вартістю найпопулярніших продуктів до кінця року.

Чому в Україні подорожчав хліб

Президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко повідомив, що українські пекарі змушені купувати пшеницю 2-го класу за високими цінами. При цьому сировини недостатньо на внутрішньому ринку. До кінця сезону галузь може недоотримати близько мільйона тонн пшениці.

На зростання цін на хлібобулочні вироби також впливає подорожчання енергоносіїв та пального через повернення оподаткування на нього. Пекарі отримують низькі зарплати – їх треба підвищити, щоб зберегти кадровий потенціал.

Очікується, що хліб на кінець поточного року подорожчає приблизно на 10%. Стрибок цін пройде на весь асортимент. При цьому цінники зростуть на 5% вже у жовтні.

Як повідомив Держстат, з початку року житньо-пшеничний хліб подорожчав із 35,06 грн у січні до 35,83 грн у серпні - на 2,1%. Вартість батону зросла з 21,83 до 22,52 грн – на 3,1%.

Чому в Україні подорожчали сири

У супермаркетах переписали цінники та на молочні продукти. Значно зросли ціни на сири. В Асоціації виробників молока повідомили, що "Український" сир жирністю 50% за рік подорожчав на 117,95 грн/кг – до 412,2 грн.

Середня вартість вітчизняного сиру "Маасдам" жирністю 45% зросла до 516,26 грн/кг. Це на 138,02 грн дорожче, ніж 2022 року. Імпортний "Маасдам" дешевший на 6,39%, ніж продукт українського виробництва. Його продають у середньому по 483,25 грн/кг. Найдоступніший – ваговий сир "Маасдам жорсткий" - 245 грн/кг, а найдорожчий "Маасдам" Metro Chef – по 852,67 грн/кг.

Сир "Гауда" жирністю 45% зараз коштує в середньому 387,87 грн, що на 77,89 грн/кг ніж рік тому. Найдоступніший від ТМ "Кременець" - за 228,7 грн/кг. А найдорожчий від ТМ "Ашан" – 635,17 грн/кг.

Сир подорожчав через підвищення закупівельних цін на молоко. Нестача сировини негативно вплинула на цінову політику.

Найближчим часом можливе повторне підвищення закупівельних цін на молочку. При цьому у холодну пору року збільшуються виробничі витрати, які позначаться на собівартості виробництва продукції. Спостерігається сезонне зменшення обсягів надоїв.

Раніше повідомлялося про різке подорожчання огірків та помідорів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ