В Україні планують закрити частину університетів та коледжів: заява МОН

Автор: Леся Ловіцька

Незабаром в Україні може скоротитися кількість університетів та коледжів. Міністерство освіти і науки планує модернізувати систему вищої освіти, щоб вона стала більш ефективною.

В Україні планують закрити частину університетів та коледжів: заява МОН - today.ua

Представники МОН розробили законопроект та подали пропозиції щодо скорочення чисельності навчальних закладів в Україні. Вказано, що із найрозвиненіших коледжів та підрозділів вищих навчальних закладів можна зробити самостійні навчальні заклади або приєднати їх до місцевих вишів.

Зазначено, що більшість закладів пропонує аналогічні спеціальності, як і місцеві університети, але вони не мають розвиненої матеріальної та технічної інфраструктури, щоб забезпечити якісну освіту.

Наразі більшість вузів перебуває під керівництвом Міносвіти. Також працюють ті, які підпорядковуються іншим державним структурам, зокрема Мінфіну. Національній академії педагогічних наук, Державній службі статистики тощо. Для вдосконалення системи освіти запропоновано перевести всі виші до керівництва одного центрального органу.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

ВНЗ та науковим установам без акредитованих магістерських програм з філософії хочуть дозволити проводити підготовку докторів філософії з використанням елементів освітньо-наукових програм інших вузів та дослідницьких організацій у встановленому законодавством порядку.

В Україні планують закрити частину університетів та коледжів: заява МОН

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відповідний законопроект розгляне Верховна Рада. У разі схвалення ліцензії установ, які не відповідатимуть вимогам, анулюють з 1 липня 2025 року.

Нагадаємо, що в Україні готуються скасувати бюджетну освіту у вишах для низки спеціальностей.