В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Автор: Леся Ловіцька

З'явилася неприємна новина для українських водіїв. На них очікує зростання цін на автомобільне паливо, яке стане третім від початку повномасштабної війни. Насамперед йдеться про бензин та дизель. Стало відомо, як підвищиться їхня вартість.

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне  - today.ua

Парламент у першому читанні  ухвалив закон, згідно з яким з наступного місяця різко зростають ціни на бензин та дизельне паливо для споживачів на АЗС. Йдеться як про фізичних осіб, так і про промисловість.

Аналітики спрогнозували зміни на ринку. Прогнозується, що бензин з 1 липня подорожчає мінімум на 1,5 гривні, а дизель – на 2 гривні за літр.

Як відомо, після повномасштабного вторгнення російських окупантів податки на автомобільне пальне підіймали вже двічі. Першого разу зростання становило до 7% ПДВ та акциз - до 100 євро/1000 літрів.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Вдруге перегляд цін здійснили у рік тому – у липні 2023-го. Акцизи на паливо встановили у діапазоні від 140 до 213 євро, а також ПДВ на рівні 20%.

Минулого місяця середня вартість автомобільного пального становила 25 гривень за літр, а зараз – майже 60 гривень за аналогічний обсяг.

У виданні Mignews нагадали про важливий момент. Пальне є складовою частиною вартості практично усіх груп товарів. І тому слід окремо говорити про соціальний бік подорожчання бензину, автомобільного палива та газу. Річ у тому, що за це заплатить кінцевий споживач.

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський заявив, що підвищення акцизу на бензин та дизельне паливо буде результативним у короткостроковій перспективі. Це сприятиме зростанню надходжень до бюджету. Проте у довгостроковій призведе до зниження рівня надходжень, тому що будуть збільшуватися обсяги тіньового ринку та "бодяжного" палива.

В Україні після зростання тарифу на електроенергію слід очікувати підвищення цін на продукти харчування.