В Україні паркувальникам заборонять евакуювати автомобілі на штрафмайданчик

Автор: Корнєєв Ігор

Верховна Рада має намір позбавити інспекторів із паркування права доставляти авто порушників на штрафмайданчики. Обмеження діятиме до кінця воєнного стану.

В Україні паркувальникам заборонять евакуювати автомобілі на штрафмайданчик - today.ua

Відповідний законопроєкт сьогодні ухвалено в українському парламенті в першому читанні. За проголосували 234 народні депутати. Право на ухвалення рішення по евакуації автомобіля на спеціальний майданчик після ухвалення закону в цілому залишиться лише у співробітників Національної поліції, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

В обґрунтуванні документа йдеться, що інспектори з паркування зловживають таким заходом покарання для водіїв у великих містах України. Як приклад наведено:

  • Київ;
  • Харків;
  • Одесу,
  • Дніпро.
  • Нерідко виникає ситуація, коли оголошено повітряну тривогу й автомобіліст поспішає в укриття. Він залишає свою машину, іноді в недозволеному місці, або перевищуючи ліміт на заняття паркувального місця.

Повертаючись після відбою до свого транспортного засобу, він не знаходить його. Виявляється, машину доставили на спеціальний майданчик, і щоб забрати її необхідно заплатити штраф.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

"В такому разі, з етичної та моральної точки зору неприпустимо вимагати від водіїв не порушувати правила зупинки або стоянки, адже в першу чергу вони повинні піклуватися про власне життя та здоров’я, а не про дотримання Правил дорожнього руху", - йдеться у записці пояснення до законопроєкту.

В Україні паркувальникам заборонять евакуювати автомобілі на штрафмайданчик

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Статистика стверджує, що за час дії воєнного стану кількість ситуацій, коли інспектори з паркування ухвалювали рішення про евакуацію транспортного засобу, суттєво зросла.

Зазначимо, що правилами дорожнього руху встановлено список місць, де паркуватися не можна. Нагадаємо також, що в Україні планують посилити відповідальність для водіїв, які вчиняють три порушення правил дорожнього руху на рік.