Today.ua

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

В України різко упали ціни на заміські будинки. Рієлтори відзначають неприродність цього явища, оскільки завжди було навпаки: із настанням весняно-літнього періоду ціни на заміські котеджі та приватні будинки дуже відчутно зростали. Але цьогоріч усе не так: на ринку нерухомості немає попиту на таке житло.

Що спричинило таку нетипову ситуацію, розповів київський рієлтор Олександр Крикніцький.

За словами продавців житла, зазвичай усе по-іншому. З приходом теплої пори року люди воліють перебратись поближче до природи. І через це попит на заміське житло зазвичай у цю пору зростає. Але цьогоріч усе не так.

Через невизначеність із мобілізацією та взагалі повну невпевненість у завтрашньому дні навіть ті громадяни, що мають гроші, воліють вкласти їх у щось дешевше. Тому більшість обирає звичайну міську квартиру. До того ж із готовим ремонтом і десь поближче до землі.

Купівлю заміського житла українці відкладають на після війни

Вкладати гроші у дорогу заміську нерухомість зважуються лише одиниці. Ймовірно – найбагатші, а також ті, хто давно плекав мрію про заміський будинок і не має наміру її зрікатися через війну.

"У людей відсутнє бачення чіткого майбутнього. Українці бояться вкладати кошти у щось вартісне, не маючи підґрунтя під ногами. Коли немає економічного оптимізму, немає й інвестиційного потенціалу. Був оптимізм минулого року – ринок нерухомості значно пожвавився. Цього року у зв'язку з ситуацією на фронті та новими мобілізаційними правилами превалює песимізм", - зауважив експерт.

Невелике пожвавлення на ринку нерухомості, у том числі і в сегменті заміського житла, спостерігається лиш тоді, коли держава виділяє гроші за програмами єОселя та єВідновлення. Тоді ринок трохи активізується. Однак люди швидко розкуповують облюбовану ними нерухомість, і на ринку знову встановлюється штиль.

"Виділили кошти по "єОселі", "єВідновленню", по житлових постановах для військових – це дало сплеск ринку і місяць угоди є. Перестали виділяти гроші – ринок затих. Червень-липень цього року – сухі місяці: угод немає. Дуже рідко коли з'явиться покупець, у кого є нагальна потреба купити приватний будинок, але це не масовий характер", – поділився рієлтор.

Отже, попри всю принадність такого житла, зараз на нього попиту немає, через що продавці змушені знижувати ціну. Але й за менші гроші купувати заміські будинки українці зараз не квапляться.

Нагадаємо, українців попередили щодо різкого подорожчання квартир до кінця поточного року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ